fbpx

Долар по 50 грн: деталі урядового макропрогнозу на наступний рік

Економіка 16:45, 01.09, 2022

В уряді очікують, що у 2023 році курс долара сягне 50 грн, а індекс споживчих цін становитиме 30,6%.

Такі показники закладені у макроекономічному прогнозі Міністерства економіки, повідомили джерела “Економічної правди” у Кабінеті міністрів.

Так, відповідно до макропрогнозу, на початку 2023 року курс долара становитиме 42 грн, а наприкінці року гривня девальвує до 50 грн за долар.

За розрахунками Мінекономіки, ВВП України наступного року має зрости на 4,6%. При цьому за підсумками 2022 року воно скоротиться на 33,2%.

В уряді також очікують, що ціни наступного року продовжуватимуть стрімко зростати. Так, закладена у макропрогнозі інфляція за підсумками 2023 року має скласти 30,6% (станом на червень вона становила 22,2%). Рівень безробіття, за розрахунками Мінекономіки, становитиме 28,2%, а середня зарплата — 18 508 грн.

Зазначимо, що на базі підготовленого Мінекономіки макропрогнозу Міністерство фінансів має скласти бюджет на наступний рік. Відповідно до Бюджетного кодексу, текст бюджету уряд має внести до парламенту не пізніше як 15 вересня.

Як правило, макропрогнози уряду збуваються досить рідко. Макропрогноз потрібен виключно для розрахунку майбутніх доходів та видатків у бюджеті.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: