fbpx

Наскільки зростуть ціни? Нацбанк оновив прогноз

Економіка 12:07, 05.08, 2023

Національний банк України опублікував оновлений макроекономічний прогноз, у якому переглянув оцінки інфляції цього та наступного року.

Про це йдеться в опублікованому на сайті НБУ звіті.

“Споживча інфляція у 2023 році сповільниться до 10,6%, а базова – нижче 9%. Цьому значною мірою посприяють заходи НБУ із забезпечення стійкості валютного ринку, а також фіксація основних тарифів на житлово-комунальні послуги”, — вважають у Нацбанку.

У 2024 році НБУ очікує, що інфляція складе 8,5% відповідно до нового прогнозу Нацбанку. Очікування росту цін на наступний рік Нацбанк покращив з 9,6%, які прогнозував у квітні. На 2025 рік Нацбанк закладає інфляцію у розмірі 6%.

У новому макропрогнозі НБУ переглянув свої очікування щодо тривалості бойових дій. Якщо попередні макропрогнози будувалися на припущенні, що війна триватиме до кінця 2023 року, то тепер там закладають тривалість бойових дій до середини 2024 року.

Змінилися й очікування НБУ щодо рівня зайнятості. Зокрема, на 2023 рік НБУ закладає безробіття у розмірі 19% з поступовим скороченням цього показника до 16,9% та 14,4% відповідно в наступних роках.

“Цьому насамперед сприятиме відновлення економічної активності. Проте рівень безробіття залишатиметься вищим, ніж до повномасштабного вторгнення, через збереження значних диспропорцій на ринку праці. Це, зокрема, пояснюватиметься нерівномірним економічним відновленням за секторами та регіонами через наслідки війни”, – пояснили у регуляторі.

Зазначимо, що макроекономічний прогноз НБУ публікується 4 рази на рік.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: