fbpx

Перенасичення ринку нерухомості Івано-Франківська. Бульбашка чи потреба ринку?

Суспільство 19:17, 06.11, 2019
НА ФОТО: Фото Ростислава Шпука

Цього року в Івано-Франківську ледь не кожного кварталу з’являлась інформація від забудовників про запуск нових проєктів. Така тенденція зумовила певну настороженість серед покупців. Експерти наголошують, що ринок перенасичений і пропозиція не відповідає попиту.

Аналітичний центр Blago developer дослідив ситуацію на ринку первинної нерухомості.

Зібрані дані показують, що значну частину квартир у новобудовах девелопери зможуть продати впродовж трьох років. У міжнародній практиці пропозиція вважається збалансованою, якщо цей термін становить рік-півтора. Проте, за нашими прогнозами, темпи зростання пропозицій від забудовників зменшуватись не будуть. Це може загрожувати деяким проєктам падінням ціни за метр квадратний.

На ринку нерухомості Івано-Франківська присутня значна кількість невеликих будівельних компаній, котрі заявили про початок продажу нових проєктів. Що в свою чергу, спричинило так зване перенасичення ринку. Проте наявність такої пропозиції на ринку не означає, що покупець зможе отримати якісну квартиру. Часто трапляється так, що маленькі компанії нехтують дотриманням норм та стандартів при будівництві. Таким чином, ринок можна справді вважати перенасиченим, але не зовсім якісним продуктом.

В пріоритеті покупців залишається помешкання з гармонійно поєднаною екосистемою технологічних, інфраструктурних та емоційних проявів, як це використовує компанія blago developer у своїх проєктах.  

Серед франківців надалі зберігається попит на якісне житло. Квартири у якісно збудованих житлових комплексах з власною інфраструктурою завжди в ТОП-позиціях серед запитів.

Цікавою тенденцією, яка зараз спостерігається у багатьох містах України, є збільшення попиту серед інвесторів до проєктів у передмісті. Така тенденція зумовлена прагненням покупців підтримувати здоров’я та жити в екологічній частині міста. Значним важелем у виборі помешкання надалі зберігається інфраструктура. Для покупця у пріоритеті хороша транспортна розв’язка і наближеність до рекреаційних зон.

Купити квартиру в Івано-Франківську можна у ЖК «Паркова Алея», «Comfort Park», «Містечко Соборне», «Main House», «Авторський», районі Manhattan, елітному будинку Royal Hall та комплексі елітних апартаментів Parus від будівельної компанії Blago developer.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: