fbpx

Пілотний проєкт з переробки сміття для отримання тепла і електрики хочуть запровадити в Рибному

Економіка 10:42, 28.01, 2021
НА ФОТО: Полігон ТПВ у селі Рибне. Фото Ростислава Шпука

26 січня в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля оприлюднене повідомлення про плановану діяльність ТзОВ “Бан-БК”, яка планується на полігоні твердих побутових відходів у селі Рибне під Франківськом.

Йдеться про будівництво, монтаж і експлуатацію стаціонарних та пересувних установок зберігання, оброблення (переробку, сортування) та утилізацію побутових, промислових і будівельних
відходів в межах Івано-Франківської області.

Пілотний проєкт пропонує збирання, зберігання, оброблення (сортування, переробка) та утилізацію відходів. Мова про кінцеве використання відходів у вигляді палива (крім безпосереднього спалювання) чи іншим чином для отримання енергії та виробництво теплової і електричної енергії, а також продуктів (промислового призначення) переробки відходів.

Розглядається можливість роботи ТЕС, де паливом є відходи, які згорають в спеціально пристосованій для цього топці. А також роботи НПЗ для вуглеводнево вміщуючих відходів, котелень з
генерування тепла, асфальтових заводів та інше.

В пілотному проєкті передбачається використання устаткування технологій термічної, вакуумної і хімічної переробки та утилізації відходів з метою отримання промислових продуктів
(водень, суміші для будівництва, бітум, пальне для двигунів внутрішнього згорання, продуктів хімічної промисловості та інше), а також теплової та електричної енергії.

“Можливі варіанти виконання інших технологій, які передбачається розглянути на основі пропозицій до розробки ОВД”, – додає компанія “Бан-БК”.

У повідомленні зазначається, що технічною альтернативою в цьому випадку зберіганню, утилізації, обробці відходів є їх захоронення. Але цей регіон характеризується значними поверхневими і
ґрунтовими водами, а також в цьому регіоні підвищена сейсмічна активність, та й громадська думка не на стороні такого рішення.

Основне місце провадження планованої діяльності – село Рибне, полігон для побутових та будівельних відходів Ямницької та Івано-Франківської ОТГ Івано-Франківської області. Як альтернатива розглядається місто Калуш – вільна промзона колишнього комплексу хімічного виробництва.

В пілотному проєкті, який належить до першої категорії впливу на довкілля, передбачається оброблення та утилізація
небезпечних відходів до 500 т/доб. При утилізації відходів передбачається отримати до 25 МВт/год теплової та електричної енергії.

Також при обробленні відходів передбачається отримати товарну продукцію. При цьому викиди від технологічного процесу не перевищують ГДК, йдеться в повідомленні.

Інженерна підготовка території включає планування майданчиків та влаштування під’їзних доріг і шляхів до об’єкта. Підземне захоронення відходів відповідає сучасним вимогам і ґрунтується на аналогії з відповідними об’єктами. Рішення в період експлуатації об’єкта будуть забезпечувати раціональне використання ґрунту та водних ресурсів, а також будуть передбачені захисні та компенсаційні заходи. Земельні ділянки для розміщення виробничих потужностей підприємства погоджені з усіма зацікавленими організаціями та знаходяться в оренді.

Джерелами потенційного впливу об’єкта на довкілля є:

  • технологічне обладнання – дихальні клапани технологічних резервуарів та ліній,
  • система захоронення відходів;
  • автотранспорт – заїзд та виїзд з території підприємства.

Відтак прогнозується вплив на повітряне середовище – викиди парів бензину, вуглеводнів фракції С12-С19, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, парів пропан-бутану. На водне середовище – утворення господарських, побутових та зливових стоків. На ґрунт – незначним джерелом забруднення можуть стати паливно-мастильні матеріали від роботи механізмів.

Попереду – підготовка суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля. А також проведення громадського обговорення планованої діяльності.

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному вебсайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Зауваження і пропозиції необхідно надсилати до
Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ,03035. Контактні телефони: (044) 206-31-40; (044) 206-
31-50, Контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна.

Пошта для направлення зауважень і пропозицій, для процедур ОВД, що здійснюються Міндовкілля: OVD@mepr.gov.ua

ТзОВ “Бан-БК” зареєстроване в Івано-Франківську, керівник і власник Боднарук Володимир Юрійович, основний вид діяльнсті підприємства – 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель. До 2019 року Володимир Боднарук очолював “Нафтогазову компанію “БанГаз”, яка позиціонувала себе як постачальника газу та електроенергії промисловим споживачам.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: