fbpx

Податкова повертається до перевірок бізнесу: за кого візьмуться цього року

Економіка 14:02, 02.01, 2023

У 2023 році податкова служба запланувала перевірити понад 4000 компаній.

Наразі ДПС планує провести документальні перевірки у 2085 компаній, 140 фінансових компаній-нерезидентів та 1461 ФОПа. Крім того, заплановано перевірку сплати ЄСВ та військового збору: у великого бізнесу — 9, у середнього — 85, у малих — 232, пише Ліга з посиланням на Опендатабот.

97 % плана-графіка на 2023 рік складають платники податків, планові перевірки яких не були проведені у 2022 році, та ті бізнеси, що, за результатами подання звітності у поточному році, мають високі ризики несплати податків.

Високий ризик проведення перевірок мають компанії:

  • у яких рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50%, ніж у середньому по галузі;
  • що мають відносини з контрагентами, які знаходяться в розшуку або ліквідовані — якщо сума операцій більша за 5% від усього обсягу операцій, але не менша за 100 тисяч грн;
  • про які є інформація щодо ухилення від оподаткування;
  • які мають ознаки фіктивності;
  • реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
  • стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових (звітних) періодів;
  • які перебувать в розшуку;
  • які визнані банкрутами.

Адвокат Яків Воронін пояснює: не слід плутати публікацію плану-графіка планових перевірок і їх фактичне проведення. У випадку, якщо б ДПС не опублікувала план-графік у встановлений законом строк, то не змогла б провести перевірки навіть після скасування у 2023 році мораторію. 

“Кабмін підписав з МВФ меморандум, в умовах якого наявне скасування мораторію на проведення податкових перевірок з 1 липня. Отже, вже скоро слід очікувати внесення до парламенту законопроєкту про скасування мораторію. Якщо ми переглянемо опублікований графік планових перевірок, то побачимо, що в січні їх не буде і вони заплановані починаючи з лютого 2023 р. у невеликій кількості. А з кожним наступним місяцем кількість перевірок, проведення яких запланована, зростає. Ми отримали сигнал від держави і маємо правильно на нього відреагувати. Тому кожному платнику податків варто перевірити план-графік податкових перевірок і готуватися до них заздалегідь”, — зазначає Воронін. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: