fbpx

Розробка сайту: що треба знати при замовленні послуги

Економіка 17:34, 20.04, 2021

Пандемія дала потужний поштовх для переходу бізнесу на цифрові рейки. Тисячі компаній серйозно задумалися про запуск корпоративних проєктів, хоча до 2020 року чимало керівників і провідних менеджерів сумнівалися в користі інтернет-магазинів і сервісних сайтів.

Тепер сумнівів нема, але з’явилося інше непросте завдання – як замовити створення web-сайту для бізнесу так, щоб не жаліти про марно витрачені кошти і час.

Як правильно замовити створення сайту

У сфері цифрового маркетингу існує поняття «кваліфікований користувач». Про що мова?

Простіше кажучи, кваліфікований користувач – це клієнт, який, по-перше, чітко усвідомлює завдання, для вирішення яких збирається замовити послугу чи придбати товар. По-друге, знає ключові характеристики продукту, необхідні для успішного вирішення запланованих завдань. По-третє, орієнтується в актуальних ринкових цінах на такі продукти, щоб зробити фінансово виправданий вибір. По-четверте, розуміє роль відомого бренду в ціноутворенні і його значення для гарантії якості.

Некваліфікований користувач іде в магазин одразу, як тільки з’являються вільні гроші. Кваліфікований покупець ретельно досліджує ситуацію, проблему і способи її вирішення, знаходить придатні інструменти, з’ясовує, за скільки це сьогодні торгується.

Можна додати, що користувач просунутої кваліфікації знає про таку опцію, як періодичні промоакції і знижки, в тому числі персональні, які дають можливість придбати якісний товар значно дешевше від його середньоринкової ціни.

Користувач-гуру, окрім всього згаданого, розуміється на технологіях експлуатації продукту, який купує, і на маркетингових хитрощах, до яких вдаються продавці.

Психологія переговорів

Один авторитетний експерт з проведення переговорів сказав, що наївність, некомпетентність і довірливість провокують шахрайство.

  • Коли продавець бачить покупця, який не розуміє, що йому насправді потрібно, і не знає вартість товару, виникає стимул запропонувати найдорожчий варіант. А чого перейматися? Клієнт все одно нічого не тямить. Йому байдуже, на що витратити гроші. Його все одно хтось обдурить. Тоді чому б не залишити грошики собі?
  • Коли на питання «Що ви хочете купити?» покупець починає з розумінням справи пояснювати мету і способи використання продукту, називає технічні характеристики, чітко визначає цінові рамки – завдання продавця значно полегшується. Продавець просто бере з вітрини те, що підходить під опис клієнта. Думок нав’язувати товар і ставити нетактовні питання на зразок «А скільки грошей ви збираєтеся витратити?» не виникає в принципі.
  • Компетентність клінта справляє на продавця таке ж враження, як вишикувані полки у повному озброєнні на потенційного противника. Бажання нападати пропаде, виникне потреба у взаємовигідній співпраці.

Менеджер вебстудії «Червоний хамелеон», яка спеціалізується на створенні web-сайтів, розповів, що значно вигідніше для розробника інтернет-проєктів мати справу з компетентними замовниками, які чітко знають, чого хочуть, ніж із замовниками, які кажуть: «Зробіть нам добрий сайт недорого».

З останніми можуть виникати суперечки і непорозуміння після того, як з’ясовується, що сайт не приносить продажів.

«Щоб отримати те, що треба, треба знати, що треба».

Тоді що таке інтернет-проєкт для бізнесу?

Сайт як інструмент інтернет-маркетингу

Коли компанія замовляє розробку корпоративного сайту чи інтернет-магазину, вона замовляє інструмент для просування бізнесу на онлайн-ринку.

Щоб пояснити, який сайт потрібен, слід для початку визначити список цілей, яких необхідно досягати.

  • Продажі.
  • Залучення цільової аудиторії.
  • Розвиток бренду.
  • Збір даних потенціальних клієнтів.
  • Генерація лідів (телефонні дзвінки, звернення в чат чи на елетронну пошту).

Обробка всіх рівнів воронки продажів у рамках одного інтернет-ресурсу передбачає масштабний корпоративний портал. Вартість розробки порталу досить висока і потребує тривалого часу.

Якщо фінанси обмежені, зручніше спочатку замовити простий і недорогий сайт. Сучасні вебтехнології дозволяють гнучко масштабувати проєкти в міру розвитку і розширення бізнесу.

Технічні аспекти

Чи потрібно замовнику мати бодай базові знання інтернет-технологій? Потрібно, для того щоб грамотно контролювати результати роботи підрядника.

Так і замовнику інтернет-ресурсу варто знати, як виглядає сучасний дизайн, як працюють інтерактивні функції, як оформляються сторінки продажу.

Питання ціноутворення

Робота, як правило, ведеться за фіксованою ціною або з погодинною оплатою. У кожного варіанта є переваги і недоліки. В першому не завжди зрозуміло, за що платиш. У другому може вийти дорожче, ніж розраховував.

Оптимальний підхід – це шукати підрядника на створення і супровід сайту у вебагенціях середнього рівня розкрутки і з середніми прайсами.

Варто уважно вивчити портфоліо. Наскільки добре просуваються створені студією проєкти? Чи успішно у них йде бізнес?

Ідеально, якщо в портфоліо розробника є успішно реалізовані проєкти аналогічного типу і формату, як у замовленого ресурсу. Це можна вважати підтвердженням того, що підрядник вміє робити те, що потрібно власнику бізнесу.  

Реклама

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: