fbpx

«Укрнафта» нарощує видобуток нафти і газу

Економіка 12:06, 08.11, 2019

За 9 місяців цього року «Укрнафта» відрахувала до бюджетів усіх рівнів податків на суму 9,7 мільярда гривень і збільшила видобуток нафти на 5,3% і газу на 9,3%, незважаючи на тягар податкового боргу.

До слова, торік «Укрнафта» в повному обсязі виконала всі податкові зобов’язання, сплативши 16,3 мільярда гривень та посівши четверте місце серед найбільших платників податків країни.

До суми сплачених за дев’ять місяців нинішнього року податків входить і 52 мільйони гривень, які компанія скерувала в рахунок погашення простроченого податкового боргу. Водночас питання погашення простроченого податкового боргу «Укрнафти» залишається невирішеним. Як відомо, в березні нинішнього року акціонери погодили рішення, яке передбачає придбання НАК «Нафтогаз України» 2,06 мільярда кубометрів газу, який був закачаний добувачем у підземні сховища в попередні періоди, а також два мільярди кубометрів газу майбутнього видобутку. Своєю чергою «Укрнафта» спрямує отримані гроші на повне погашення податкового боргу (включаючи штрафи і пені), а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод. Та для реалізації цього плану необхідне рішення Кабінету Міністрів України.

Поки що наявність податкової заборгованості унеможливлює розвиток. По-перше, це хрест на внутрішніх інвестиціях, без яких нарощення видобутку неможливе. По-друге, зовнішні інвестори не зацікавлені вкладати кошти в компанію з такими проблемами.

Утім, незважаючи на брак капітальних інвестицій, за 9 місяців 2019 року «Укрнафті» вдалося збільшити середньодобовий видобуток нафти і конденсату до 4,16 тисячі тонн/добу, що на 5,3 відсотка більше аналогічного показника минулого року. Середньодобовий видобуток газу, своєю чергою, зріс до 3,19 кубометра/добу, збільшившись на 9,25 відсотка порівняно з результатами за 9 місяців 2018-го.

Крім того, в компанії триває проект із впровадження дистанційного моніторингу роботи свердловин, обладнаних електроопалювальними установками електровідцентрових насосів (УЕВН). 2019 року до системи додано ще  71 свердловину і тепер вона охоплює 186 свердловин.

За 9 місяців 2019 року компанія провела понад 500 операцій на нафтових і газових свердловинах, в тому числі п’ять операцій гідророзриву пласта і 129 операцій капітального ремонту та інтенсифікації видобутку. Організаційно-технічні заходи, проведені фахівцями компанії, охоплюють оптимізацію роботи свердловин, переведення в механізований видобуток, виведення свердловин із бездіяльності на старих родовищах, операції потужного гідравлічного розриву пласта, операції з інтенсифікації видобутку та капітального ремонту свердловин. Завдяки зазначеним заходам за цей період компанія отримала додатково 102,6 тисячі тонн нафти і конденсату і 93,8 мільйона кубометрів природного газу.

Проведення організаційно-технічних заходів на діючих свердловинах дало змогу «Укрнафті» не тільки компенсувати зниження базового рівня видобутку, а й за останні два роки досягти приросту видобутку вуглеводнів з мінімальними витратами.

Нинішнього року «Укрнафта» планує збільшити видобуток нафти і конденсату на чотири відсотки та газу на шість відсотків.

Публікується в партнерстві з компанією “Укрнафта”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: