fbpx

Укрнафта у грудні сплатила до бюджетів Прикарпаття майже 6 млн грн ренти

Економіка 11:32, 27.01, 2021

За грудень 2020 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів податків на суму 36,9 млрд грн. У цю суму увійшли податки і платежі за результатами врегулювання податкового боргу в розмірі 36,1 млрд грн, про що компанія повідомляла раніше.

Сума сплачених податків за 12 місяців 2020 року сягнула 48,2 млрд грн.

За грудень 2020 року ПАТ «Укрнафта» сплатило 494 млн грн рентної плати до державного та місцевих бюджетів різних рівнів за користування надрами. З них 24,7 млн грн надійшли до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу.

Найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримали бюджети Сумської (10,2 млн грн), Івано-Франківської (5,9 млн грн) і Полтавської (3,7 млн грн) областей. Надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та цін на них та використовуються громадами переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проєктів.

5% рентних платежів, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

 

Грудень 2020

Сумська обл.

10,2

Івано-Франківська обл.

5,9

Полтавська обл.

3,7

Чернігівська обл.

2,2

Львівська обл.

2,2

Харківська обл.

0,42

Дніпропетровська обл.

0,05

Чернівецька обл.

0,02

Всього

24,69


Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газ.

Публікується в партнерстві з компанією “Укрнафта”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: