fbpx

Як не вигоріти у швейному бізнесі

Економіка 17:40, 07.02, 2022

Хочу обговорити актуальну тему професійного вигоряння та мотивації у швейному бізнесі. Я вже стільки разів перехворіла на все це, що встигла виробити своєрідний імунітет, який дозволяє в моменти занепаду моральних сил продовжувати рух.

Якщо батьки старого гарту виховували вас у суворості, то, безумовно, встигли прищепити безліч стереотипів тієї епохи:

  • потрібно працювати. Тобто щодня продирати очі о 7-й ранку і тягнутися на остогидле робоче місце;
  • ви – це додаток до трудової книжки. Потрібно «напрацьовувати стаж»;
  • хоч як працюй – багато не заробиш. Гроші водяться тільки у всяких лиходіїв.

Дізнаєтесь тему? Я досі почуваюся незатишно, працюючи у домашній швейній майстерні. Начебто всі пішли на роботу, а я б’ю байдики, хоча працюю іноді в дві зміни і заробляю не менше інших роботяг.

Як підвищити мотивацію

Ось кілька ідей, які допомогли мені перейти на новий рівень:

  1. Насамперед я вирішила обзавестися багатофункціональним обладнанням професійного класу. Подумала, що вистачить мучити стареньку «Чайку», що вміє строчити тільки прямий рядок і зигзаг, а настав час підібрати класні сучасні механізми для шиття. Щоб купити машинку швейну і оверлок, довелося трохи витратитись. Але тепер у мене розв’язані руки. Я можу використовувати десятки корисних функцій – декоративні рядки, автоматичну обметку петель, пришивання ґудзиків, обробку країв матер’яних деталей. А якість готових виробів можна порівняти з фабричною, що дуже підвищує самооцінку.

  2. Коли випадає вільний день, я вирушаю по магазинах товарів для шиття та вишивання. Це надихає! Подивишся на розкладці різні види фурнітури, корисні інструменти, щось купиш для роботи, виникне безліч ідей, які вироби можна пошити.
  3. Постійно працюю над удосконаленням своєї домашньої майстерні. Ви не повірите, але раніше через відсутність розкрійного столу мені доводилося повзати на колінах по підлозі, орудуючи кравецькими ножицями. Щоразу ця операція викликала в мене роздратування, хоч і є найважливішим етапом роботи. А з появою великого столу проблема вирішилася миттєво, подарувавши позитивні емоції. Тепер я з насолодою ріжу викрійки.
  4. Десь я прочитала, що треба заохочувати себе. І тепер щомісяця виділяю пів дня, щоб пошити щось дуже модне та красиве тільки для себе. Це також дозволяє прокачати смак і творчі навички.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: