fbpx

З 11 липня заборонять курити електронні сигарети в громадських місцях: локації і штрафи

Економіка 18:18, 05.06, 2022

Вже з 11 липня цього року в Україні буде  заборонено куріння пристроїв для нагрівання тютюну у громадських місцях на рівні із сигаретами, електронними сигаретами та кальянами.

В Україні, за даними МОЗ, щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, помирає 85 тисяч українців. У липні мають набути чинності деякі законодавчі зміни, спрямовані на зменшення цього ризику. Так, електронні сигарети, IQOS та glo прирівняні до звичайних сигарет, і їх не можна буде палити в громадських місцях.

Зміни містяться у законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» та набудуть чинності з 11 липня.

Електронні пристрої для куріння буде заборонено використовувати у громадських місцях, зокрема кафе, барах, ресторанах, літніх майданчиках, таксі, вокзалах, аеропортах, зупинках громадського транспорту, ліфтах, підземних переходах, місцях загального користування житлових будинків, дитячих майданчиках тощо.

За порушення правил продажу та місць для куріння штрафуватимуть:

  • за продаж IQOS/glo та електронних сигарет неповнолітнім – загрожує 1020 грн штраф, за повторне порушення – 10,2 тис. грн;
  • за куріння електронних сигарет, IQOS/glo, кальянів у громадських місцях (крім кафе, барів, ресторанів) – 1000 грн, за повторне порушення – 10 тис. грн;
  • за куріння у кафе, барах, ресторанах (для власників закладів) – 3000 грн, за повторне порушення – 15 тис. грн.

Де саме та які будуть штрафи за порушення – на інфографіках від Центру демократії та верховенства права.

З 11 липня заборонять курити електронні сигарети в громадських місцях: локації і штрафи 1

Нагадаємо, «антитютюновий» законопроєкт було ухвалено парламентом 16 грудня минулого року. Автори законопроєкту також хочуть знизити рівень споживання тютюнових виробів серед дітей і молоді. Згідно зі статистикою, поданою у законопроєкті, 40% дітей віком 13-15 років пробували електронні сигарети, а майже 15% – постійно споживають тютюн.

З 11 липня заборонять курити електронні сигарети в громадських місцях: локації і штрафи 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: