fbpx

Запускають програму лізингу житла для медиків під 5% річних, – Мінфін

Економіка 15:22, 16.11, 2021

ПрАТ “Укрфінжитло” та Міністерство охорони здоров’я підписали договір для реалізації механізму забезпечення українських медиків житлом на умовах фінансового лізингу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів, у приміщенні якого і відбулося підписання документа.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, документ дозволяє працівникам медичної сфери, які отримують зарплату з бюджету, придбати житло в лізинг під 5% річних.

“Мінфін буде ініціювати підписання таких угод з усіма відомствами, щоб всі працівники бюджетної сфери – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах. У короткостроковому періоді заплановано придбати 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг”, – зазначив він.

У Мінфіні нагадали, що програма передбачає придбання житла на умовах фінансового лізингу за відсотковою ставкою у 5% річних строком до 20 років. Авансовий внесок по лізинговій угоді становить 0%.

Зазначається, що ставка є фіксованою на весь період дії договору та не залежить від жодних зовнішніх обставин.

Придбати житло у межах програми можуть громадяни України, які отримують заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету або місцевих бюджетів, а також особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Однією з умов є робота на поточному місці не менше як 6 місяців. 

Додаткові умови:

  • обмеження по максимальному середньомісячному доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні;
  • у членів сім’ї заявника немає у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я потребує покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв. м на одного члена сім’ї).

Важливо зазначити, що сім’я в рамках програми – це чоловік, дружина, їхні неповнолітні діти.

У межах програми родина отримує житло віком до 20 років (або капітальний ремонт був проведений не пізніше 10 років до моменту угоди). Нормативна площа житла становить до 21 кв. м на одного члена сім’ї, для сім’ї з однієї або двох осіб – це 52,5 кв. м;

При цьому нормативна вартість одного квадратного метра квартири, яку можна придбати, залежить від вартості спорудження житла, що визначається Мінрегіоном, помноженої на підвищуючий коефіцієнт в залежності від населеного пункту (до прикладу, сьогодні для Києва та прилеглих населених пунктів (до 30 км від границі міста) вона складає майже 30 тис. грн). 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: