fbpx

10% українців, які не хочуть вакцинуватися, бояться мутацій, 1% – чипування

Здоров'я 15:38, 12.11, 2021

Український інститут майбутнього презентує соціологічне дослідження, проведене спільно з Нью Імідж Маркенг Груп, щодо ставлення громадян України до вакцинації.

Понад третину громадян (36%) стверджують, що взагалі не збираються вакцинуватися від COVID-19. Натомість про свою повну вакцинацію заявляють 27% опитаних, і ще 13% відповіли, що поки отримали першу дозу. Кожен п’ятий респондент, хоча ще й не пройшов вакцинацію, однак стверджує, що сподівається невдовзі це зробити.

Загалом майже три чверті з тих, хто не вакцинувався раніше, але хоче це зробити нині, позитивно ставляться до ідеї вакцинації як такої, включаючи щеплення від поліомієліту, правця тощо. Лише 10% серед них заявили, що проти щеплень і не щеплювали б навіть своїх дітей.

Категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин (48%). Ця мотивація переважає над усіма іншими.

10% громадян як причину називають страх мутацій в організмі через вакцинацію та 9% – очікування довгострокових досліджень вакцин проти COVID-19, 1% опитаних бояться чипування.

10% українців, які не хочуть вакцинуватися, бояться мутацій, 1% – чипування 1

Через недовіру до вакцин в цілому третина з цієї категорії громадян також виступає і проти загальної вакцинації населення і ще 10% особисто проти, але щеплювали би дітей від поліомієліту, правця, коклюшу тощо.

Абсолютна більшість громадян (89%) заявляє, що не має знайомих, які б придбали підробний ковід-сертифікат про вакцинацію. Водночас приблизно 10% респондентів розповіли, що знають про подібні факти серед знайомих і рідше серед друзів, родичів, сусідів та колег.

Більше половини (53%) громадян виступають проти обов’язкової вакцинації від COVID. За такий крок виступають 41% респондентів.

Важливо відмітити, що відповіді громадян, які заявили про знайомство чи родинні стосунки з жертвами коронавірусу, є майже ідентичними до відповідей громадян, які не мали серед загиблих близьких та знайомих. Обидві категорії респондентів однаково виступають скоріше проти обов’язкової вакцинації від Covid.

У віковому розрізі найбільше противників обов’язкової вакцинації серед молоді до 24 років – 64% і найменше серед старшого покоління – 40% противників і 53% прихильників.

Такі відмінності корелюють із вже згаданим більш скептичним ставленням молоді до вакцинації від коронавірусу і меншій частці серед них тих, хто отримав принаймні одну дозу вакцини.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: