fbpx

Біль у спині та суглобах: терпіти чи перемагати?

Здоров'я 17:08, 23.04, 2021

Кожна людина хоча б раз в житті відчула різкий біль в ділянці хребта. Часто реакцією на нього є використання «перевірених» рекламованих гелів для зняття болю: «Намащу – попустить» (незважаючи на попередження про небезпеку самолікування). У деяких випадках спрацьовує, а в деяких лише маскує хворобу.

Про проблеми зі спиною можуть свідчити головні болі, оніміння кінцівок, неприємні відчуття в ділянці серця тощо, тоді самостійне усунення симптомів без розуміння причини їхнього походження може призвести до невиправних наслідків. Найкращим рішенням є звернутися до профільного спеціаліста у вертебрологічний центр. Лікар встановить діагноз і в разі потреби призначить лікування. Про таких фахівців та методи лікування в IVR.ua докладніше далі.

Хто такий вертебролог?

Лікар, який спеціалізується на хворобах хребта й м’язів, маючи знання невропатолога, ортопеда й фізіотерапевта. Комплексні навички фахівця дозволяють самостійно, без направлення до інших лікарів, здійснювати діагностику та лікування опорно-рухового апарату.

Вертебрологи послуговуються консервативними методами: фізіотерапія, масаж, мануальні техніки. Лише в крайньому випадку звертаються до застосування медикаментів чи блокад.

Клініка вертебрології ІВР: методи й можливості лікування

Інститут вертебрології та реабілітації має не лише експертних лікарів-вертебрологів, а й сучасне обладнання для діагностики й реабілітації, включаючи новітні технологічні медичні тренажери.

В інституті лікують:

  • болі у різних ділянках спини (грудному і шийному відділах, защемлення);
  • хвороби міжхребцевих дисків (протрузії, грижі, спондилоартроз);
  • радикуліт;
  • сколіоз;
  • біль у суглобах (артрози, ушкодження зв’язок);
  • плоскостопість.

А також здійснюють реабілітацію після хірургічного втручання, ендопротезування, усунення вивихів.

біль у спині - клініка вертебрології ІВР

Методи лікування й реабілітації в ІВР: унікальні запатентовані техніки

Корекція хребта

Авторський метод корекції хребта — це «метод короткого важеля». На відміну від традиційних скручувань, які не лише болючі, а й ризиковані, цей метод заснований на спрямованому впливі лише на зміщений чи блокований хребець. Таку терапію ще називають «м’якою», вона практично безболісна й цілком безпечна навіть за наявності грижі. Таке лікування хребта в Києві та інших містах України зарекомендувало себе як ефективне.

Масаж

Кожен спеціаліст ІВР володіє особливою технікою масажу – міофасціальним масажем. Такий масаж впливає як на м’язи, так і на їхню оболонку – фасції, чим досягається повне розслаблення групи спазмованих м’язів. Така техніка є базою для комплексного лікування, тому всі масажисти Інституту в усіх містах, – Львів, Івано-Франківськ (Україна), Київ як центральна клініка – проходять спеціальне додаткове навчання.

Фізіотерапевтичні процедури

Застосовуються для безмедикаментозного лікування захворювань опорно-рухового апарату, лікування запалення, зменшення набряку тканин, реабілітації після травм та операцій. Успіх фізіотерапії залежить від застосовуваного обладнання. Методами фізіотерапевтичного лікування, які дуже ефективно працюють з больовими синдромами і грижами є: м’які мануальні техніки, остеопатичні методи, фізична терапія, заняття на фінсько-німецьких комп’ютеризованих тренажерах DAVID, HILTerapia, магнітотерапія SIS. Перед ними обов’язкова консультація лікаря.

Реабілітація

Для кінезотерапії та реабілітації з 2015 року Інститут використовує фінсько-німецьку методику із застосуванням запатентованих медичних тренажерів David. Ця методика поширена в Європі, вона дозволяє розробити індивідуальну програму лікування рухом для кожного пацієнта на основі комп’ютерного тестування. Внаслідок її застосування без лікарських препаратів можна домогтися відновлення еластичності міжхребцевих дисків, покращити витривалість м’язів для стабілізації хребта.

Тож не варто зволікати із візитом до вертебролога, адже здорова спина – це не лише відсутність дискомфорту. А ще – це красива постава та хороший настрій.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: