fbpx

Близько сотні франківців пройшли безкоштовний експрестест на гепатит С

Здоров'я 16:56, 26.07, 2019

У мобільній експрес-лабораторії на Вічевому Майдані сьогодні безкоштовно обстежили на гепатит С сотню франківців.

У межах акції застерігали з приводу туберкульозу та ВІЛ, роздавали презервативи та антибактерицидні препарати, які застосовують під час сексу, пише Sotka.

Мобільна лабораторія, в якій франківцям робили експрестести на гепатит С, належить благодійному фонду «Захід шанс»  використовується за програмою протидії ВІЛ/СНІД, туберкульозу та гепатиту С.

«Гепатит С зараз є дуже поширеним захворюванням. Небезпечним тим, що безсимптомно руйнує печінку і дуже активно поширюється. Поширюється гепатит С статевим шляхом, тому варто і самому знати, чи ти здоровий, і довідуватися у партнерів», – каже Станіслав Онищук, лікар клініки “БРАСС”, яка у цих обстеженнях є партнером «Захід шансу».

Експрестести полягали в аналізі краплі крові. Забір у автобусі-лабораторії проводили лікарі-інфекціоністи, ще двоє лікарів з франківських поліклінік надавали консультації надворі. Обстеження було анонімним. Кожному присвоювали індивідуальний номер. Результат дослідження повідомляли після 10 хвилин.

Впродовж кількох годин провели 100 тестів, знайшлося 4 позитивні результати.

Мобільна лабораторія використовується у програмі протидії інфекційним захворюванням, що характерні для груп ризику, з’явилася в організації «Захід шанс» 9 років тому завдяки грантовій програмі. Досі вона залишається єдиною в області.

«Постійно працюємо з групами ризику, такими як ін’єкційні наркомани, секс-працівниці, чоловіки, які практикують секс із чоловіками, – розповідає керівник проєкту Олександр Гринь. – Три-чотири рази на рік разом із медиками проводимо виїзні акції у Франківську та в інших містах області – розказуємо про попередження зараження та необхідність виявлення хвороб на ранніх стадіях».

Впродовж минулого року «Захід шанс» з допомогою мобільної лабораторії обстежив 1390 хворих на наркоманію, 350 секс-працівниць та стільки ж гомосексуалістів.

«Групи ризику значно більші, не всі погоджуються на діагностику. Нам відомо, що геїв в області більш як 3,5 тисяч. З практики, це найбільш уразлива група до ВІЛ, тому це важливо. За нами – виявлення захворювання, подальша діагностика – в лікувальних закладах», – зазначає Гринь.

У франківському офісі БФ «Захід шанс» можна пройти експрестести на гепатит С і ВІЛ\СНІД, отримати консультацію з приводу туберкульозу, взяти презервативи та лубриканти.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: