fbpx

Дитячий стоматолог у ролі дитячого психолога – чудова необхідність

Здоров'я 13:16, 24.11, 2020

Професія психолога все ще викликає сумніви у багатьох. Це не пов’язано з рівнем професіоналізму останніх. Справа в наших людях! Навіщо йти на прийом до психолога, якщо можна переказати все, що наболіло, сусідці на зупинці або продавцеві на ринку. Висловився – стало легше – можна нікуди не йти.

Але є і окрема категорія психологів – дитячі. У їхній компетенції не просто вислухати і поговорити з дитиною, а й знайти корінь проблеми. І одна з найчастіших проблем, крім булінгу і страху перед темрявою, звичайно ж, дитячі стоматологи.

І почасти в цьому страху є вина нас, батьків: ми, по-перше, самі часто їх боїмося. І нас не влаштовують навіть ті доводи, що сьогодні можна абсолютно все зробити, повністю минувши свідомість: лікування зубів уві сні передбачає, що ви просто будете спати. А прокинетеся з уже виправленою проблемою. Але це варіант для найбільш складних випадків.

Для звичайних же випадків є і знеболювальні (хоча і вони часто не потрібні!), та й просто хороша робота стоматолога дозволить зробити все настільки філігранно, що в принципі не виникне ніякого особливого дискомфорту.

Ну а по-друге, наша вина в тому, що ми передаємо ці слова дітям:

  • «Не бійся, там не буде боляче…». Дитина ж сприйме це все зовсім інакше: «Бійся, там буде боляче». Частки «НЕ» дитина просто не почує.
  • «У нашому дитинстві це було боляче, а зараз…». Далі можете не продовжувати – ви вже поселили страх в дитині перед дитячим стоматологом.
  • «Давай сходимо до лікаря. Це потрібно для того…». Можете не продовжувати, для чого це потрібно. Якщо про лікарів ви наговорили те ж саме, що і про стоматологів, то механізм вже запущений.

Як підсумок, дитина боїться стоматолога, навіть не бачивши його ніколи. Тому дитячим стоматологам з Клініки Дубнової і доводиться щоразу придумувати на ходу, в залежності від обставин, нову історію, казку, гру, дійство, щоб дитина змогла довіритися незнайомій, але такій, що привертає увагу, дорослій людині. Адже завдання стоїть непросте: знайти потрібні слова і образи, які були б дитині і зрозумілі, і приємні і які б захотілося розвинути в щось більше – саме так і заманюють дитину в гру. А вже в цій грі дитячі стоматологи і роблять свою справу: дитина грає, а доктори виконують лікування зубів.

Це ж яким досвідом дитячого психолога потрібно володіти, щоб таке не тільки придумати, але і тут же, миттєво і впевнено, втілити на практиці?!

Напевно, саме такий підхід і народжує найтепліші, щирі і душевні відгуки про роботу дитячих стоматологів, які можна зустріти на сайті тої ж Клініки Дубнової:

«…відмінний лікар. Знайшла підхід до дитини 2,4 року просто моментально. Дочка навіть жодного разу не заплакала. Вона не тільки хороший лікар, а ще й відмінний психолог, вміє знайти підхід до дитини. Я боялася більше дитини. Але в підсумку все пройшло чудово. Дякую за таке трепетне і акуратне ставлення до дитячої психіки) наступного разу приїдемо до неї знову обов’язково» – слова, що показують рівень психологічного професіоналізму лікарів, які «навчалися зовсім не цій справі»…

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: