fbpx

Франківщина закупила експрес-тести на COVID-19 і жодного ПЛР

Здоров'я 13:15, 07.04, 2020

За минулі десять днів станом на 5 квітня в Україні через Prozorro закупили 44 320 тестів на COVID-19 на 14 млн грн. З них лише 4442 штук — ПЛР-тести. Івано-Франківщина купляла тільки швидкі тести на коронавірус.

З 25.03 по 4.04 включно придбали понад 27 тис. тестів. Для порівняння, з 1.03 по 25.03 закупили менш як 17 тис. Закупівлі стають інтенсивнішими. І якщо 26.03 ще були області, в яких через Prozorro не закупили жодного теста, на початку квітня таких немає.

Рекордсмен закупівлі тестів — Київська область (понад 10 тис.).

Франківщина закупила експрес-тести на COVID-19 і жодного ПЛР 1

В Миколаївській області, за даними Центру громадського здоров’я України, станом на 6 квітня не виявили жодного випадку захворювання на COVID-19. Цікаво, що в цій області перший договір про закупівлі тестів опублікували в системі 25.03.

90 % тестів, які закупили в Україні через Prozorro, — це експрес-тести. Вони показують наявність в крові антитіл до вірусу. Тобто дають позитивний результат для людей, організм яких активно бореться з COVID-19 і тих, хто перехворів. Їх багато купують центри надання первинної медичної допомоги та звичайні лікарні.

Точно діагностувати коронавірус можна лише за результатами ПЛР-тестів, які встановлюють саме наявність вірусу, а не антитіл до нього. Їх переважно купують лабораторії.

46 % тестів (понад 20 тис. штук), які купили через Prozorro, поставили 5 компаній. З ними уклали 52 договори на суму 7,2 млн грн. Серед цієї п’ятірки 2 фірми, що фігурують у кримінальних провадженнях.

Зокрема, цікава компанія обіймає четверте місце за поставками тестів в Prozorro. ТОВ «АЛТ УКРАЇНА ЛТД» — фігурант декількох кримінальних справ, про які багато пишуть NashiGroshi. З них дві — стосуються закупівель.

ТОВ «Інкос лайн» — найбільший постачальник тестів через Prozorro — теж фігурує в кримінальному провадженні про розтрату. Цікаво також, що третє місце в нашому рейтингу найбільш успішних постачальників займає фірма-новачок ТОВ «МЕД ДІАГНОСТИК». З нею поки уклали лише один договір, проте на поставку 5 тисяч тестів на 1,4 млн грн.

До переліку найбільших постачальників тестів також потрапили компанії ТОВ «МРІЯ-МЕДІКАЛ» і КП «ФАРМАЦІЯ».

КУРС писав, що станом на 28 березня через систему Прозоро Франківщина закупила один апарат ШВЛ. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: