fbpx

Франківські медики виконали складну високотехнологічну операцію на підшлунковій залозі

Здоров'я 10:07, 24.02, 2021

Нещодавно в Івано-Франківській міській клінічній лікарні №1 операційна бригада у складі завідувача кафедри хірургії №1 Івано-Франківського національного медичного університету професора Сергія Василюка, професора Андрія Гуцуляка, доцента Олександра Пруднікова, завідувача відділення анестезіології і інтенсивної терапії лікарні Любомира Боднарука та лікаря-інтерна Михайла Тиводара виконала складну високотехнологічну операцію Фрея на підшлунковій залозі, інформує пресслужба ІФНМУ.

Лікарі мали справу з хронічним калькульозним панкреатитом — тяжким захворюванням, яке призводить до інвалідності. Фактично людина приречена все життя ретельно зважати на дотримання дієти. Будь-яке відхилення від неї спричиняє тяжкі больові напади, які дуже складно ліквідувати комплексом медикаментозної терапії. Елементарні фізичні навантаження також провокують ці напади. Якісне життя людини стає неможливим без проведення операційного втручання.

«Це операційне втручання назване в честь відомого американського хірурга-панкреатолога Чарльза Фредеріка Фрея, який розробив його технологію проведення, — розповідають науковці кафедри. — Це один з варіантів складної високотехнологічної операції, при якій видаляється частина голівки підшлункової залози, яка містить змінені тканини, що й спричиняло напади сильного болю у пацієнта, які інвалідизували його і змушували практично жити на знеболювальних препаратах».

Як зазначають на кафедрі, хірургічне лікування пацієнтів з хронічним панкреатитом є одним з найскладніших завдань. Воно вимагає поєднання високої хірургічної майстерності всіх членів операційної бригади та наявності сучасного хірургічного обладнання. Його в останні роки зміг закупити генеральний директор лікарні Тарас Василик. Це, зокрема, апарат LigaSure та ультразвуковий скальпель.

Хірургам вдалося зберегти дванадцятипалу кишку і не порушити фізіологічного руху їжі в шлунково-кишковому тракті. Операція пройшла успішно, і згодом пацієнта виписали зі стаціонару.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: