fbpx

Франківські студенти-медики вперше складають ОСКІ

Здоров'я 20:14, 05.06, 2021

В Івано-Франківському національному медичному університеті два тижні триває підсумкова атестація випускників медичного факультету спеціальностей «Лікувальна справа» і «Педіатрія».

Цього року студенти-медики вперше мають держатестацію у форматі ОСКІ (об’єктивного структурованого клінічного іспиту), повідомляє пресслужба ІФНМУ.

Під час ОСКІ студенти послідовно переміщуються за маршрутом по спеціально облаштованих станціях, де перебувають обмежений час. Там вони виконують спеціальні практичні завдання, які оцінюються з використанням чек-листів. Так відбувається оцінка професійної діяльності майбутніх лікарів у спеціально змодельованих умовах.

Тут використовуються різні фантоми, манекени, тренажери і симулятори, а також залучаються пацієнти-волонтери. На базах кафедр внутрішньої медицини №2 та ендокринології спеціально переобладнали навчальні кімнати. Також паралельно на базі кафедри гігієни та екології шестикурсники складають іспит з гігієнічних дисциплін.

За два тижні іспитів члени державної екзаменаційної комісії вже зробили певні висновки, провели аналіз і діляться думками, як можна планувати ОСКІ наступного року.

Як каже завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства професор Нестор Середюк, ОСКІ — це дуже перспективна форма іспиту.

«У цьому іспиті насамперед ми оцінюємо вміння студента, тобто, як він виконує ті практичні навички, які будуть йому необхідні в майбутньому, — зазначає професор Нестор Середюк. — Тут добре видно, як студент підготовлений до роботи в умовах практичної охорони здоров’я, коли є обмаль часу і велика кількість пацієнтів, яких треба обстежити. Тому студент має швидко зорієнтуватися в своїх знаннях і вміннях та правильно їх застосувати».

Дехто з екзаменаторів відзначає, що жорсткі часові рамки на станціях не завжди дозволяють повноцінно оцінити студентів.

«Це нова методика екзамену, і маємо справу з нею тільки перший рік, — каже професор кафедри хірургії №2 та кардіохірургії Володимир Пилипчук. — Дуже мало часу. За сім хвилин дуже складно оцінити студента до кінця. Ми намагаємося ставити додаткові питання, адже хочемо зрозуміти, наскільки глибоко студент «в темі». Звісно, плюсом є те, що ми можемо оцінити і теоретичну, і практичну сторону підготовки студента».

Зі своїм колегою погоджується завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Іван Тітов.

«Якщо об’єктивно, то за такий обмежений час неможливо повноцінно оцінити студента, — говорить Іван Тітов. — Наприклад, візьмемо виразкову хворобу. Я хочу почути від студента, що це таке, як часто зустрічається, які причини виникнення, механізм розвитку, класифікацію, принципи діагностики і лікування, види хірургічних втручань при цій патології. Тобто якщо студент може видати цю теоретичну і практичну інформацію, то екзаменатор зрозуміє, що студент знає це питання. А за ці кілька хвилин ми не маємо такої можливості».

Півтора року дистанційного навчання таки даються взнаки, відзначають екзаменатори. На цьому акцентував і декан медичного факультету професор Роман Яцишин, і відповідальний секретар екзаменаційної комісії Руслан Мізюк.

Наступного року умови для проведення підсумкової атестації будуть значно кращими, адже університет зараз завершує обладнання стаціонарного центру ОСКІ в корпусі по вулиці Бандери.

«Зараз ми бачимо, що треба додати більше фантомів, більше манекенів, — говорить Роман Яцишин. — Студентам потрібно більше практичних занять, і дуже добре, що зараз вони мають можливість повноцінно займатися, а не сидіти на дистанційному навчанні».

«Це європейська модель державної атестації, — каже заступник декана (5-6 курси) доцент Андрій Пасько. — В умовах нинішньої санітарно-епідеміологічної ситуації це дає можливість студентам відпрацювати усі необхідні практичні навички. Звісно, ми будемо вдосконалюватися».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: