fbpx

Лікування жовчнокам'яної хвороби: рекомендації лікарів

Здоров'я 19:20, 25.07, 2022
НА ФОТО: Хірурги загальної практики ЛДЦ «Мед-Атлант»: Олеся Олегівна Ткачук-Григорчук та Микола Миколайович Григорчук

У вас діагностували жовчнокам’яну хворобу і ви не знаєте, який методі лікування кращий і які наслідки операції? Які прогнози при консервативному чи хірургічному лікуванні? На ці питання дають відповіді хірурги загальної практики лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант».

В чому особливість захворювання і основна небезпека?

Жовчнокам’яна хвороба виникає як наслідок утворення каменів у жовчному міхурі. Однозначно не з’ясовано, чому виникає це захворювання, а також не існує методів профілактики. Хоч збільшується ймовірність виникнення каменів у жовчному при ожирінні, малорухомому способі життя, неправильному харчуванні.

Хвороба розвивається поступово. Виявити камені у жовчному міхурі можна при ультразвуковому обстеженні органів черевної порожнини.

Основна небезпека захворювання в тому, що камені можуть блокувати тік жовчі з жовчного міхура, викликати його запалення, що призводить до появи гострого болю, блювоти, порушення травлення, іноді до підвищення температури. Якщо камені повністю заблокують загальну жовчну протоку, то необхідна буде термінова госпіталізація.

Лікування жовчнокам’яної хвороби

Жовчні камені самі по собі вже не зникнуть. Ефективного консервативного лікування, на жаль, не існує. Зростання деяких каменів можна тимчасово стримувати за рахунок дієти та медикаментів, однак це лікування дає короткостроковий ефект. Симптоми триватимуть і надалі.

Єдиним ефективним методом лікування є хірургічний. Що важливо: після видалення жовчного міхура у людини є можливість вести повноцінне життя. Операція не призводить до погіршення травлення у більшості людей.

Лапароскопічна холецистектомія — сучасний малоінвазивний вид операції з видалення жовчного міхура. Втручання потребує роботи досвідчених хірургів та всієї операційної команди, відповідного обладнання.

Переваги проведення лапароскопічної операції

Лапароскопічна технологія є малотравматичною, її основними перевагами є:

  • Відсутність великих розрізів — хірург робить тільки 4 маленькі проколи на животі, які потім не будуть практично помітні. Таким чином ми досягаємо естетичного ефекту для людини та значно швидшого загоєння, ніж при операціях відкритого типу.
  • Мінімальний біль — знеболювальні можуть бути потрібні тільки на 1-2 дні після операції.
  • Невеликий час проведення в стаціонарі — більшість пацієнтів виписують додому через один день після проведення втручання.

Підготовка до лапароскопічної холецистектомії

Підготовка переважно є типовою, хоч, залежно від стану людини, яка збирається на операцію, може відрізнятись.

Передопераційні обстеження включають лабораторні аналізи, ультразвукову діагностику органів черевної порожнини, електрокардіограму, рентген органів грудної клітки тощо. Лікар оцінює потенційні ризики і надає подальші рекомендації, погоджується дата втручання.

Лікування жовчнокам'яної хвороби: рекомендації лікарів 1
ЛДЦ «Мед-Атлант»

Як відбувається операція?

Операція проводиться під загальною анестезією. Хірург через прокол біля пупка вводить спеціальну канюлю (троакар). Лапароскоп приєднується до спеціальної камери і вводиться в черевну порожнину, що дає можливість на моніторі бачити внутрішні органи зі збільшенням. Встановлення інших троакарів дозволяє хірургу делікатно відокремити жовчний міхур від спайок та видалити його через невеликий розріз. Після видалення жовчного міхура маленькі розрізи зашивають.

Лікування жовчнокам'яної хвороби: рекомендації лікарів 2
ЛДЦ «Мед-Атлант»

Відновлення після холецистектомії

Після операції людина перебуває у нас в клініці під медичним наглядом протягом 1 доби, термін може бути продовжено ще на одну добу за рішенням лікаря. На період 7 днів після втручання буде рекомендовано обмежити фізичні навантаження.

Шви після лапароскопічної холецистектомії знімають на 7-8-му добу після операції. На 1 місяць необхідно буде обмежити піднімання важкого до 3-4 кілограмів, не робити вправи, що навантажують прес. Також на цей період рекомендована буде дієта. При дотриманні всіх рекомендацій через 1 місяць після операції вже жодних обмежень немає.

Якщо виникла жовчнокам’яна хвороба, то саме ця операція поверне якість життя.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: