fbpx

Лишай у людини: що це та як лікувати

Здоров'я 09:58, 27.01, 2024

В цій статті ми поговоримо про таке делікатне захворювання, як лишаї на тілі. Розглянемо, що називають цим захворюванням, його види, симптоми, лікарські засоби проти нього, які можна купити в інтернет-аптеці eTabletka, та інші важливі нюанси. Що ж, почнімо!

Що таке лишай

Лишай — це група захворювань шкіри, які здебільшого викликані грибковою інфекцією. Менш поширеною причиною появи лишаю у людини є віруси. Попри те, що причини виникнення різних видів лишаю можуть відрізнятись, симптоми кожного з них є якщо не ідентичними, то схожими. До симптомів цього захворювання належать:

  • висип або плями на шкірі (здебільшого червоного, рожевого, коричневого кольору),
  • свербіж (як легкий, так і яскраво виражений),
  • ламкість, втрата кольору та інші незрозумілі зміни з волоссям,
  • відсутність волосся або зупинка його росту в ділянці, зараженій лишаєм,
  • лущення шкіри,
  • поява овальних плям.

Види лишаю

Кожному виду лишаю у людини притаманні свої особливості. Від цього також залежить і те, як виглядає лишай. Загалом налічується близько 100 видів захворювання. Ми візьмемо під мікроскоп найбільш поширені з них. Зокрема, стригучий, висівкоподібний (кольоровий), рожевий, оперізуючий та червоний плоский лишай.

Стригучий лишай зумовлений грибком, який може передаватись від інфікованої тварини чи людини. Він може проявитись в будь-якій ділянці тіла. Виглядає стригучий лишай як плями червоного кольору (темні краї, яскравий центр), які з часом темнішають. Також супутником цього виду є сильний свербіж.

Висівкоподібний (або кольоровий) лишай також спричинений грибком, який живе в організмі в очікуванні факторів, що сприятимуть його розвитку. Зокрема, підвищена пітливість, застосування жирних кремів тощо. Для кольорового лишаю характерна поява плям різного кольору: білого, рожевого, коричневого. В зоні ураження висівкоподібного лишаю — усе тіло, крім кінцівок і голови.

Від інших рожевий лишай відрізняється тим, що його збудником, ймовірно, є вірус, який розвивається на тлі переохолодження. Для цього виду властива поява материнської плями (як правило, на спині, грудях чи животі), яка призводить до появи менших плям рожевого або червоного кольору.

Оперізуючий лишай супроводжується болем, свербежем та виникненням червоних/ фіолетових висипів, які ніби оперізують шкіру. З часом висипи покриваються бульбашками, заповненими рідиною. Часто оперізуючий лишай розповсюджується з міжреберних ділянок, кінцівок, геніталій. Викликаний він вірусом герпесу.

Червоний плоский лишай названий так через яскраво окреслені червоні висипи. Його супутниками є сильний свербіж і біль, який може впливати на якість сну та життя. Найчастіше червоний плоский лишай вражає шкіру рук, стоп, зап’ясть. Може бути викликаний стресом і хронічними хворобами на кшталт діабету.

Лікування лишаю

Лікування лишаю проводиться винятково під наглядом лікаря-дерматолога. Саме він визначає ефективні препарати проти того чи іншого виду лишаю на тілі, які можна придбати в інтернет-магазині eTabletka. Водночас самолікування шкідливе. Зазвичай для лікування лишаїв грибкового походження застосовують протигрибкові лосьйони, креми та мазі, які наносяться на уражену ділянку. Відповідно, для лікування вірусних лишаїв послуговуються противірусними засобами. В окремих випадках можуть призначатись антибіотики або протигрибкові таблетки.

Як зрозуміти, що лишай проходить? Щойно симптоми підуть на спад. Щоправда, це відбуватиметься поступово. Після цього почне гоїтись висип, відновиться волосся, а згодом — шкіра.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: