fbpx

Марцінків запропонував керівникам медзакладів написати заяви на звільнення без дати

Здоров'я 16:18, 12.12, 2019

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував керівникам медзакладів, які в процесі реформування, заздалегідь написати заяви на звільнення, якщо ті не готові нести відповідальність за фінансово-господарську діяльність установ.

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міськради заслухали проєкт рішення “Про затвердження фінансових планів комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради”.

Начальниця управління охорони здоров’я міста Марія Бойко зазначила, що в Івано-Франківську функціонує сім закладів охорони здоров’я, які на сьогодні є некомерційними комунальними підприємствами. Вони наразі керуються не державними програмами, а власними фінансовими планами. У них передбачені кошти, які обіцяє Національна служба здоров’я України (НСЗУ), оскільки з 1 квітня саме вона буде фінансувати ці медзаклади. Частка фінансування НСЗУ складає близько 60% від загальної потреби.

“Це викликає потребу введення в наших закладах платних послуг”, – зауважила Бойко.

Руслан Марцінків натякнув, що тепер керівники медзакладів не зможуть просити фінансової допомоги міста, а повинні подбати про забезпечення установ самостійно.

“Це як вода. Ми кинули у воду – хто тримає голову над водою, той живе, а хто втопився… ну… – порівняв Руслан Марцінків. – Давайте домовимося наперед, що керівники напишуть заяви на звільнення без дати, якщо вони не зможуть взяти відповідальність за фінансово-господарську ситуацію. Кожен повинен розуміти, що саме він відповідальний за проведення цієї реформи”.

Втім, Марія Бойко вважає, що усі медзаклади міста зможуть протриматись.

“В нас ситуація в Івано-Франківську ще більш-менш непогана. Я не кажу, що вона дуже добра, але кожен з наших закладів на сьогодні має свої “родзинки”, за рахунок чого вони можуть жити”, – зазначила Бойко.

Однак є і заклади, які знаходяться “в зоні ризику”. Одне з основних завдань на сьогодні – щоб пацієнти не оминали міських закладів охорони здоров’я, обираючи обласні.

“Я думаю, що у 2020 році всі заклади Івано-Франківська, хоч зі скрипом, але мають шанси залишитися у тому ж складі, що й у 2019 році”, – додала Бойко.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: