fbpx

Молода лікарка з Франківська пів року стажувалася у провідній клініці Іспанії

Здоров'я 10:09, 27.12, 2022

Марта Гриньовська, лікар-анестезіолог, асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФНМУ, повернулася після піврічного стажування в провідній університетській клініці Hospital Clínico Universitario de Valencia.

Молода лікарка ще до війни стала переможницею грантової програми “European Society of Anaesthesiology and Intensive Care TEP Grant” – однієї з найпрестижніших у цій медичній спеціальності, повідомляє пресслужба ІФНМУ.

«В шортліст потрапили лише 12 учасників з різних країн, які мали змогу обирати одну з запропонованих європейських клінік, – розповідає Марта Гриньовська, – після цього кожен з реципієнтів гранту особисто приїжджав в обрану клініку на інтерв’ю з професором, і в разі успішного його проходження ми разом складали план майбутнього стажування».

Молода лікарка з Франківська пів року стажувалася у провідній клініці Іспанії 1

Програма була надзвичайно насичена: робочий день розпочинався в хірургічному блоці, далі робота у палатах інтенсивної терапії та спеціалізованому відділенні болю, і обов’язково відвідування лекцій та симуляційних навчань для кращого засвоєння матеріалу.

Одним з напрямів роботи, який обрала Марта Гриньовська, стало вдосконалення навичок реґіонарних блокад (блокади окремих нервових стовбурів та сплетень) та нейроаксіальних (спінальне, епідуральне знеболення) методів знечулення. Ця методика дозволяє виконувати найскладніші хірургічні втручання з мінімальним використанням загальної анестезії та адекватним знеболенням, внаслідок чого прискорюється післяопераційне відновлення пацієнта.

Молода лікарка з Франківська пів року стажувалася у провідній клініці Іспанії 2

Усі практичні навички, які спеціалістка опановувала під керівництвом професора, подали у навчальний звіт з фото та відеофіксацією.

«Я ціную цей унікальний шанс повчитися у європейських колег, – ділиться враженнями Марта, – адже, крім неймовірного практичного досвіду, який я отримала, з’явилося ще більше бажання впроваджувати стандарти медицини, заснованої на свідченнях (доказової медицини, – ред.) в українській реалії. Дуже хочеться ділитись отриманими знаннями зі студентами та застосовувати нові вміння на практиці, щоб надавати ще якіснішу допомогу пацієнтам».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: