fbpx

На Франківщині цього року зареєстрували 113 випадків хвороби Лайма

Здоров'я 16:39, 14.10, 2022

З початку року на Прикарпатті зареєстровано 113 випадків хвороби Лайма, в тому числі у 16 дітей. Більшість з них трапляється в теплу пору, з травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів, які є переносниками цієї інфекції, інформує Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Які прояви хвороби Лайма?

При укусі кліща у 70% випадків виявляється почервоніння. Пляма поступово збільшується і досягає близько 10 сантиметрів в діаметрі, а іноді 60 і більше.

На місці укусу пляма утворюється у вигляді прямої або овальної форми, при цьому краї мають інтенсивний червоний колір, трохи підносяться над шкірою. Через деякий час пляма в центрі приймає блідий колір і може прийняти синюшний відтінок.

Там, де вкусив кліщ, утворюється кірочка, а потім і рубець. Пляма може пройти саме через кілька тижнів. Іноді спостерігається озноб, лихоманка, ломота по тілу, головний біль та інше.

І тільки через місяць-півтора проявляються ураження нервової системи, суглобів, серця, якщо не здійснювати необхідне лікування. Біль в суглобах набуває вираженого характеру і може доповнюватися набряком, слабкістю в кінцівках, порушеннями рухових функцій.

Через кілька тижнів після укусу зустрічаються типові симптоми: кон’юнктивіт; слабкість; гепатит; епісклерит; аритмія або інші порушення в області серцево-судинної системи.

Якщо не проводити належне лікування, то хвороба Лайма може мати наслідки різного характеру – від легкого до складного (інвалідність).

Профілактика хвороби Лайма:

• У походи надягайте закритий одяг, волосся ховайте під головним убором/ косинкою (краще, якщо всі ваші речі будуть світлими – так набагато простіше виявити кліща до його проникнення під шкірний покрив).

• Здійснюйте під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

• Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

• Якщо ви виявили на своєму тілі кліща, що вже проник під шкірний покрив, його потрібно без зволікань видалити самостійно або звернутися за кваліфікованою допомогою до найближчого медичного закладу (другий варіант є більш прийнятним, оскільки при “домашньому” видаленні кліщів його частина може залишитися під шкірним покривом).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: