fbpx

На Франківщині запустили проєкт реабілітації медиків, які втратили пацієнтів

Здоров'я 10:17, 25.11, 2020

В рамках програми “Людяність та взаємодопомога” — спільної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні — Івано-Франківський Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим “Мати Тереза” реалізує проєкт з надання психологічної реабілітації та духовної підтримки медичним працівникам, які в умовах роботи з COVID-19 втратили своїх пацієнтів або близьких людей.

За проєктом “Психологічно-духовна реабілітація медичних працівників” було заплановано три чотириденні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які постійно працювали під час пандемії, пише Европростір. Йдеться про психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні психологічні та духовні консультації, молитви, екскурсії, мистецькі програми.

На Франківщині запустили проєкт реабілітації медиків, які втратили пацієнтів 1

“Наша команда отримала багато звернень від медичних працівників, які працюють під час пандемії коронавірусу, про психологічну і духовну допомогу, — розповідає координатор проєкту отець Ярослав Рохман. — Ми проаналізували, що під час пандемії коронавірусу робота медика характеризується наступними факторами: хронічна напружена психоемоційна діяльність, пов’язана з підвищеною інтенсивністю праці та ускладненими умовами, висока відповідальність за виконувані функції та операції, постійно доводиться приймати на себе енергетичні розряди пацієнтів. На цьому ґрунті виникає емоційне вигорання”.

Аудиторією проєкту є саме медичні працівники, які постійно працювали і працюють під час пандемії коронавірусу в стані стресу та небезпеки для власного життя та здоров’я, які втратили своїх рідних чи пацієнтів. Для них Благодійний фонд “Мати Тереза” вже провів дві чотириденні реабілітації у Яремчі.

На Франківщині запустили проєкт реабілітації медиків, які втратили пацієнтів 2

Кожну реабілітаційну сесію проводять психолог і капелан. Велику увагу реабілітологи приділяють допомозі медпрацівникам у подоланні сімейних й соціальних конфліктів та покращенню спілкування в сім’ї.

Команда проєкту складається із двох психологів та двох духівників — капеланів. Психологами цього проєкту є Людмила–Оксана Андріїшин та Ірина Вишинська, духівники — отці Руслан П’яста і Ярослав Рохман. Всі фахівці мають досвід праці у подібних проєктах та у галузі охорони здоров’я.

“Ця реабілітація, відверто кажучи, принесла дуже позитивні емоції для групи, — розповідає Людмила-Оксана Андріїшин, лікарка, голова БО “Мати Тереза”. — Я виступаю як спікер у групі, але, з іншого боку, мені також дуже позитивно, що тут працює професійний психолог, пані Ірина Вишинська, яка дуже гарно вміє підібрати різними техніками потрібну саме для тебе методику для того, щоб ти міг зрозуміти себе в різних ситуаціях, щоб ти міг розслабитися, щоб ти міг перемкнутися на іншу роботу, щоб ти міг знайти ресурси, які будуть тобі допомагати працювати далі”.

Лікар-анестезіолог Іванна Дидик поділилася досвідом реабілітації: “З самого початку проголошення карантину ми ведемо боротьбу з такою страшною хворобою сьогодення як коронавірус. Я й сама від нього потерпала, лікувалася від його ускладнень стаціонарно. Це був важкий для нас час. Тому ця реабілітація, яку ми проходимо, як промінчик світла в постійній низці проблем, складнощів цього року”. 

Медична сестра Надія Стасюк про необхідність реабілітації для медиків: “Специфіка нашої роботи — спілкування з людьми, а саме з тяжкохворими людьми. Взагалі співпраця людини з людиною відбирає багато твоїх внутрішніх сил. Навіть не фізична робота, а саме морально напружена. І коли ти відновлюєшся, відновлюєш свої власні ресурси, підзаряджаєшся, тоді маєш можливість цим ділитись з іншими людьми. Бо коли ти сам порожній, тоді ти не можеш віддавати людям, а в нашій роботі люди особливо цього потребують”.

У Благодійному фонді “Мати Тереза” планують продовжувати проєкт, оскільки з’являється велика кількість запитів на підтримку та реабілітацію. 

Довідково: БО “Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза»” створений у 2000 році. Організація ставить за мету сприяти розвитку мережі хоспісної служби в області, організацію різноманітної допомоги для існуючого в Івано-Франківську хоспісу, надання медичної, психологічної, соціальної допомоги хворим в термінальних стадіях онкологічних та інших захворювань, організацію навчальних програм персоналу і волонтерів по опіці і догляду за тяжкохворими.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: