fbpx

На Калущині зареєстрований другий випадок хвороби Лайма

Здоров'я 15:59, 21.07, 2022

Днями хворобу Лайма підтвердили у дитини віком 10 років. Зараження відбулося під час відпочинку через укус кліща у домашніх умовах у селі Болохові на Калущині, інформують “Вікна”.

Перший випадок був зареєстрований у січні у 58-річного чоловіка, який інфікувався за межами країни у лісі, де на нього напав кліщ, повідомила лікар-епідеміолог Калуського районного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Мирослава Гуменяк.

Двоє хворих перебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні.

Загалом у 2022 році зареєстровано 11 випадків укусів кліщами. У 2021 році хворобу Лайма на Калущині не реєстрували.

Переносником збудника хвороби Лайма є іксодові кліщі.

На території Калуського району збудників хвороби Лайма було виявлено у кліщах, зібраних поблизу сіл Завій, Підмихайля, Пійло, Довгий Войнилів, Мислів, Мошківці, Станькова, Стефанівка, Боднарів, Бережниця. Крім того, у пробах кліщів, зібраних у 2005 році неподалік Завою, виявлено збудника кліщового вірусного енцефаліту, а 2017 року поблизу Підмихайля — збудника туляремії. Ці території вважаються природно-осередковими щодо вказаних захворювань і вимагають настороженності з боку медпрацівників і постраждалих від укусів кліщами щодо можливого інфікування людей.

Останній випадок кліщового енцефаліту у Калуському регіоні був зафіксований у 1990 році.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: