fbpx

На Прикарпатті щорічно 3000 пар звертаються за медичною допомогою з проблемою безпліддя

Здоров'я 14:41, 24.12, 2019

На колегії обласного департаменту охорони здоров’я обговорили проблему безпліддя в області та діяльність репродуктивної служби.

 Показник народжуваності в Україні становить 9,4, що стосується області, він дещо кращий – 9,7, проте природний приріст 2,9 є доволі низьким. Позаяк кількість пологів в області щорічно істотно зменшується. В цьому контексті є актуальним й питання безпліддя.

Адже, за статистичними даними, кожна п’ята пара безплідна.

«Проте вести облік безплідних пар досить важко, – зазначає головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з питань акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак, – адже багато пар звертаються за медичною допомогою доволі пізно, а деякі не звертаються взагалі».

Серед найпоширеніших причин безпліддя обласний акушер-гінеколог назвав запальні процеси та переривання вагітності, які також призводять до багатьох ускладнень. Тому й профілактичні заходи відповідні – це передусім запобігання небажаним вагітностям та уникнення інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Головний акушер-гінеколог закликав пари, які зіткнулися з проблемою безпліддя, не зволікати, а звертатися до лікарів за спеціалізованою допомогою. Хоча лікування може бути дороговартісним, проте існує державна Програма лікування безпліддя, яка частково покриває ці витрати. Одним з провідних закладів в області з діагностування та лікування безпліддя є Прикарпатський центр репродукції людини.

«Центр забезпечує висококваліфіковану стаціонарну і консультативну допомогу та якісну діагностику, позаяк оснащений найновітнішим обладнанням. Щорічно з первинним зверненням ми приймаємо близько 3000 пар», – каже директор центру Ігор Головчак.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: