fbpx

Особливості скринінгу першого триместру вагітності

Здоров'я 13:38, 28.07, 2022

Скринінг першого триместру вагітності – це обов’язкове дослідження, яке дозволяє переконатися в правильності розвитку плода. Проводиться скринінг 1 триместру вагітності на 11-13-му тижні, щоб виявити різні патології, а також відхилення у розвитку плода. Для проведення діагностики зазвичай здійснюється забір крові на ХГЛ і ряд гормонів. Це потрібно для того, щоб підтвердити розрахунковий термін гестації.

Особливості скринінгу першого триместру вагітності 1

Особливості проведення першого скринінгу вагітних

Окрім біохімічного аналізу крові, проводять ще й ультразвукове дослідження.

У його проведенні важливими є такі показники:

  • Розмір та довжина плоду
  • Особливості роботи серця
  • Товщина комірного простору
  • Розмір голови
  • Відстань між тім’яними кістками

Здавалося б, що це не зовсім важливі показники, проте саме вони можуть свідчити про патології розвитку дитини. Насамперед по товщині носової кістки, а також комірного простору визначають можливі порушення у кількості хромосом. Саме вони свідчать про те, що дитина може страждати від синдрому Патау та синдрому Дауна. Такі показники дозволяють тримати вагітну під контролем, та додатково призначити ще кілька випробувань, щоб підтвердити чи спростувати патології плода.

УЗД на першому скринінгу вагітності проводиться абдомально та трансвагінально. За допомогою трансвагінального датчика фіксується довжина та товщина шийки матки, щоб визначити наявність або відсутність загрози викидня. Після цього за допомогою абдомінального датчика вдається встановити важливі показники розвитку плода.

Особливості скринінгу першого триместру вагітності 2

Як підготуватися до проведення скринінгу першого триместру вагітності?

Щоб бути впевненим у результатах, важливо правильно готуватися до проведення скринінгу. Справа в тому, що біохімічний аналіз крові здається вранці натще. Приймати їжу не бажано, це може вплинути на результати. Тому фахівці рекомендують за 12 годин до здачі аналізу нічого не їсти. Крім того, при проведенні УЗД-досліджень не рекомендовано наповнювати сечовий міхур. Оскільки це може перешкоджати отриманню правильних результатів.

Скринінг першого триместру – це важливе дослідження для жінок, які виношують під серцем не одну дитину, а кількох. Цей скринінг допомагає відновити тип багатоплідної вагітності, від чого залежить тактика ведення вагітної жінки, а також особливості пологів.

Деякі майбутні мами вважають, що УЗД – це шкідливо для дитини, тому відмовляються від різних скринінгів. Вся справа в тому, що скринінг допомагає виявити порушення в розвитку плода і вплинути на них шляхом введення лікарських препаратів. Якщо виявляється загроза викидня, вагітній призначають препарати, які дозволяють зберегти вагітність. Так само можуть призначити додаткові вітаміни, прийом фолієвої кислоти. Тому не варто відмовлятися від скринінгу першого триместру, щоб переконатися у здоров’ї та правильності розвитку дитини.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: