fbpx

Паліативні хворі на Прикарпатті отримуватимуть знеболювальні безкоштовно

Здоров'я 19:40, 01.09, 2023

Паліативні хворі можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

З 31 серпня до програми реімбурсації включено шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з невеликою доплатою, інформує Департамент охорони здоров’я ОДА.

Паліативні пацієнти – це люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями, що потребують знеболення. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Отримати знеболювальні за програмою реімбурсації зможуть пацієнти, в яких встановлені основний діагноз, паліативний статус та діагноз хронічний біль.

Аби отримати знеболювальні для паліативних хворих, необхідно:

1️⃣ Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря:

👉Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.

👉Пацієнтам із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.

👉Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і призначить знеболювальні засоби. Далі – звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

2️⃣ Завітати до будь-якої аптеки, що має договір із НСЗУ за напрямом “Опіоїдні анальгетики”, і надати працівнику аптеки е-рецепт у вигляді 16-значного номера та код підтвердження.

3️⃣ Обрати із запропонованих працівником аптеки наявних препаратів, вартість яких відшкодовується за програмою реімбурсації.

4️⃣ Отримати анальгетики безоплатно або з невеликою доплатою.

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, можна:

– за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.

– за допомогою дашборда на сайті НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map

– за допомогою чат-бота «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_botй

НСЗУ Національна служба здоров’я України

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: