fbpx

Педіатрам Тлумача та Тисмениці радять активізувати вакцинацію від поліомієліту

Здоров'я 17:51, 10.02, 2022

На Прикарпатті триває вакцинація дітей від поліомієліту. Щеплення мають отримати діти віком від 6 місяців до 6 років, які не вакцинувалися від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень.

Наразі від поліо в Івано-Франківській області щеплено 2040 дітей віком від шести місяців до шести років. Щепленню в першому турі підлягає 12 131 дитина, повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Так, з огляду на це сьогодні регіональний координатор вакцинації з імунізації проти поліомієліту, начальник відділу імунопрофілактики ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Марта Локатир спільно з головним спеціалістом з організації педіатричної допомоги департаменту охорони здоров’я Ларисою Підвербецькою здійснили моніторинговий візит в заклади охорони здоров’я, де є низькі показники щеплення проти поліо.

Зокрема, фахівці відвідали КНП «Тисменицька міська лікарня» та КНП «Тлумацька центральна міська лікарня». Під час проведення моніторингового візиту ними були встановлені певні недоліки та неточності в роботі сімейних лікарів та педіатрів. З метою збільшення обсягів щеплення проти поліомієліту лікарям необхідно працювати з батьками невакцинованих дітей. Зокрема проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та доносити до батьків необхідність та важливість щеплення згідно з Національним календарем щеплень.

Варто зазначити, що згідно з опитуванням серед батьків, яке проводилося напередодні старту вакцинальної кампанії, 17% батьків взагалі не володіють жодною інформацією стосовно поліомієліту та заходів, які можуть захистити дітей від цієї недуги.

Нагадаємо, що поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до шести років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: