fbpx

Перші прояви варикозу: як розпізнати хворобу та що робити

Здоров'я 14:40, 25.05, 2020

Відомо, що жінки хворіють на варикоз втричі частіше за чоловіків. У зоні ризику опиняються жінки з надмірною вагою та ті, що багато часу проводять на ногах або працюють стоячи. Небезпека варикозу в тому, що на ранніх стадіях захворювання проходить майже без симптомів. Пацієнтки з блідою шкірою помічають лише судинну сітку на гомілках та/або стегнах, що ледве проступає.

Що ще свідчить про появу варикозного розширення вен та як з цим боротися, редакції Kurs.if.ua розповів фахівець-флеболог клініки «Мед Сіті».

Перші прояви варикозу: як розпізнати хворобу та що робити 1

Причини та ознаки варикозу

Головною причиною варикозного розширення вважають порушення клапанного апарату вен. Коли людина встає на ноги, кров спрямовується вниз. Під час ходьби м’язи, що оточують глибокі вени, скорочуються. Ці вени спустошуються, в результаті чого підвищується венозний тиск. У судинах, де робота клапанів порушена, кров потрапляє до поверхневих вен. В результаті у них накопичується надлишок крові, що стає причиною їх розтягування та розширення – варикозу.

Поширений симптом, котрий мають більшість пацієнток, – важкість у ногах наприкінці доби. Важкість може супроводжуватися набряками ніг та втомою. Вузлуваті розширення підшкірних вен на ногах не завжди помічають відразу.

Ось перелік симптомів, які мають насторожити жінку:

  • Біль у ногах, що пульсує
  • Біль під час ходіння
  • Нічні судоми ніг
  • Зміна кольору шкіри – потемніння, коричневі плями, пігментація
  • Покручені, сильно помітні вени на ногах, які іноді виступають над поверхнею, їх можна відчути на дотик
  • Судинні «зірочки»

Коли потрібна консультація флеболога

Консультація спеціаліста потрібна, коли є один або кілька симптомів, що перелічені вище. Захворюваннями вен займається флеболог. Як відмічають спеціалісти «Мед Сіті», переважна більшість жінок звертаються до них, коли відчувають важкість та печіння у ступнях після тривалого ходіння чи тренувань.

Багато з них спостерігають помітну зміну контуру від кісточки до ступні – він неначе згладжується через набряк. І, звичайно, коли утворюються вузлики з венозних судин – зволікати з відвідинами флеболога не варто. На час другої чи третьої стадії захворювання лікар встановить діагноз на підставі візуального огляду, адже хвороба вже достатньо проявляється на ногах.

Де шукати лікаря

Флеболог зазвичай приймає у спеціалізованих судинних клініках або приватних медцентрах, адже це спеціаліст вузького профілю. У «Мед Сіті» (https://medcity.ua/contact/) первинна консультація флеболога та обстеження відбуваються водночас – пацієнтам не потрібно марнувати час на повторне відвідування спеціаліста. Коли необхідно перевірити наявність прихованих патологій, призначають додаткові обстеження:

  • дуплексне УЗД – отримання двовимірних зображень судин
  • ультразвукову доплерографію – дає можливість оцінити швидкість венозного кровотоку

Перші прояви варикозу: як розпізнати хворобу та що робити 2

Комплексне обстеження стає підставою для призначення лікування, що складається з консервативної терапії з використанням компресійних панчіх, хірургічних методів, лазера та комбінації цих способів.

Особливістю лікування у «Мед Сіті», якщо це можливо за станом хвороби, є використання малотравматичних методів завдяки сучасному обладнанню. Тобто лікування деформованих судин через проколи, не зачіпаючи великих ділянок тіла (ЕВЛК). Крім ендовенозної лазерної коагуляції, використовують мініфлебектомію, радіочастотну облітерацію, склеротерапію – виведення вен з кровотоку та фотолікування.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: