fbpx

Підготовка до вагітності: поради акушерів-гінекологів

Здоров'я 19:20, 22.08, 2022
НА ФОТО: Лікарі-гінекологи ЛДЦ «Мед-Атлант»: Петрина Мар'яна Іванівна, Лазар Зоряна Любомирівна, Кишакевич Ірина Тарасівна, Ткачук Ніна Дмитрівна

Все частіше майбутні батьки розуміють, що найкраща вагітність, не тільки бажана, а і планована, — період життя, до якого варто підготуватися за декілька місяців.

Преконцепційна підготовка (тобто підготовка до вагітності) дає можливість оцінити стан здоров’я майбутніх батьків та підвищить вірогідність настання нормальної вагітності та народження здорової дитини.

На що важливо звернути увагу? Далі від акушерів-гінекологів лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант».

За скільки часу бажано готуватись до вагітності?

За 2-3 місяці до періоду статевого життя без контрацептивів.

З чого починати?

Для жінки важливо відвідати гінеколога та розповісти про репродуктивні плани. Це потрібно не тільки для обстеження, а і для планування календаря вагітності, рекомендацій щодо прийому вітамінів. Огляд гінеколога дозволить виключити або виявити та пролікувати наявні хронічні захворювання. Це позитивно вплине на перебіг вагітності і на здоров’я мами та дитини.

Також важливий візит до ендокринолога для профілактичного обстеження або корекції лікування. Варто відвідати стоматолога навіть при відсутності скарг. Обстежити і пролікувати зуби і зробити професійну гігієну, щоб зменшити ризик розвитку каріозного процесу під час вагітності, коли можливості для лікування обмежені.

Чому важливий прийом фолієвої кислоти?

Фолієва кислота бере участь в процесі поділу клітин. Прийом фолієвої кислоти до вагітності (за 2-3 місяці) та під час вагітності (щонайменше перший триместр) в кількості 400-800 мкг/добу запобігає не лише дефектам нервової трубки, але й аномаліям мозку, серцево-судинної системи, сечовивідної системи, утворенню щілини верхнього піднебіння, дефектам кінцівок та пупковим грижам.

ЛДЦ Мед-Атлант - підготовка до вагітності
ЛДЦ “Мед-Атлант”

Вплив вітаміну D на вагітність

Згідно з дослідженнями, у жінок часто є нестача вітаміну D. Достатній рівень вітаміну D підвищує шанси настання вагітності на 10%, а також зменшує ризик викидня, має позитивний вплив на виношування вагітності.

Важливо: прийом цього вітаміну, як і будь-якого іншого, починати за рекомендацією лікаря після попередніх обстежень. Доза і частота прийому вітамінів рекомендується гінекологом.

Фізична підготовка до вагітності

Численними дослідженнями було доведено, що нормальна маса тіла майбутніх батьків підвищує шанс народження малюка. Фізичні навантаження на зміцнення м’язів спини, живота та тазового дна корисні і для легшого виношування дитини, і для швидшого повернення у форму після пологів.

Звичайно, про своє тіло варто дбати не тільки з огляду на вагітність. Постійні помірні фізичні навантаження корисні для цілого організму протягом усього життя.

Профілактика інфекційних захворювань

Рекомендовано до вагітності зробити вакцинацію для профілактики таких інфекційних захворювань як краснуха, гепатит B, дифтерія, правець. З перерахованих краснуха особливо небезпечна, оскільки зараження на краснуху під час вагітності призводить до викиднів або до розвитку тяжких і незворотних вад у плоду. Інші інфекції теж мають важкі наслідки на здоров’я майбутньої дитини. Вакцинація є надійним інструментом захисту як мами, так і плоду.

Також важливі вакцинації від сезонного грипу та коронавірусної інфекції, адже вагітні жінки стають особливо вразливими.

Підготовка батька

Не менш важлива є і підготовка чоловіка до бажаного зачаття. Варто відмовитись від куріння, вживання алкогольних напоїв та налагодити оптимальне харчування. При наявності хронічних захворювань органів малого тазу (або підозрі на них) необхідно відвідати уролога для діагностики та лікування.

Здоровий спосіб життя, відсутність інфекцій та регулярне статеве життя пари підвищує кількість життєздатних сперматозоїдів.

Психологічна підготовка до вагітності

Обом батькам варто знати про етапи вагітності та догляд за дитиною після народження. Жінці добре знати і обговорити з лікарем післяпологове відновлення, адже, ставши мамою, варто зберегти своє жіноче здоров’я, лібідо і отримати професійну підтримку на цей цікавий, хоч і непростий період життя.

Знання значно знижують рівень тривоги. Заняття або курси з підготовки до вагітності та особливостей післяпологового періоду існують у різних варіантах — оберіть свій.

Звичайно, має значення психологічний мікроклімат в родині — взаємна повага, підтримка, розуміння, оптимальний розподіл обов’язків.

Акушери-гінекологи нашого центру готові допомогти професійно як у підготовці, так і у веденні вагітності.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: