fbpx

Причини безсоння та його наслідки

Здоров'я 16:24, 22.03, 2024

Що таке безсоння?

Безсоння – це стан, коли важко заснути. Стрес, неправильний розпорядок дня, хвороби, прийом певних ліків – все це впливає на наш сон. Безсоння може впливати на наше здоров’я та настрій. Через неякісний сон люди відчувають втому протягом цілого дня. Всі ці стани, спричинені безсонням, негативно впливають на якість життя та стрімко руйнують імунітет. Вітаміни, які покращують сон та усувають безсоння, допоможуть подолати цю проблему, разом із комплексом інших дій, які впливають на боротьбу з безсонням.

Симптоми порушення сну

Коли сон порушений, людина може довго крутитися, їй буде важко заснути, сон вночі може перериватись та наступатиме безсоння. Через цей стан ви будете відчувати себе втомленими, може бути присутня роздратованість, агресивність та сплутаність думок. Може здаватися, що навіть після ночі сну організм не відпочив.

Основні причини безсоння

Часто серед причин безсоння є стрес або безліч думок перед сном. Іноді причиною може бути незручне ліжко, шум навколо. Також важко буде заснути, якщо ввечері пити каву чи чай. Інколи безсоння трапляється через роботу з гаджетами перед сном, що спричиняє збудженість нервової системи. Ще одна причина – зміна часових поясів або погано розпланований день.

Безсоння у жінок

Безсоння у жінок часто зустрічається через стрес, занепокоєння або гормональні зміни. Догляд за дітьми, старшими родичами може забирати багато сил і часу, залишаючи мало моментів для відпочинку. Іноді жінки переймаються більше за своїх близьких, що теж може впливати на сон. Додатковими факторами можуть бути неправильний режим дня, або ж виснажлива дієта.

Безсоння у дітей

Безсоння у дітей може бути від того, що вони багато хвилюються та занадто активно граються перед сном. Воно може бути спровоковане страхами, якщо дитина боїться темряви чи самостійного сну. Проте нерідко у дітей безсоння трапляється через стрес та захворювання. Безсоння може змушувати дитину відчувати себе втомленою та роздратованою вдень. Деколи діти не хочуть спати, оскільки бояться пропустити щось цікаве. Якщо у кімнаті галас, це слугує ще одним фактором порушення сну дитини.

Безсоння у людей старшого віку

У людей старшого віку безсоння може з’явитися через вікові зміни. Вони можуть легко прокидатися вночі або рано зранку. Інколи причиною є біль в тілі або вживання лікарських засобів. Занепокоєння чи самотність у людей старшого віку значно впливають на сон, оскільки емоційний фон, спричинений віковими змінами, стає іншим.

Як попередити проблеми зі сном 

Щоб не мати проблем зі сном, не варто захоплюватись переглядом телевізора та роботою з гаджетами пізно ввечері. Важливу роль відіграє комфорт у спальні – там має бути тихо, темно та прохолодно. Намагайтеся лягати спати та вставати щодня в один і той самий час. Також допоможе легка вечеря і відмова від кави в другій половині дня. І пам’ятайте про вечірні ритуали, які допомагають розслабитися: читання книги або ванна. З якісним сном прийде хороша пам’ять, а додаткові поради можна знайти тут https://yotsubajapan.com.ua/blog/yak-pokraschity-pamyat/.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: