fbpx

Протидифтерійну сироватку та вакцину відправили в регіони, – МОЗ

Здоров'я 10:51, 07.12, 2019

На цей час є централізований запас протидифтерійної сироватки. Він допоможе, якщо в екстреному випадку слід швидко дати необхідну кількість доз для лікування, інформують в МОЗ України.

Додаткову партію сироватки, яку отримали в рамках програми гуманітарної допомоги Україні, – 150 флаконів сироватки проти дифтерії від ПРООН та ще 100 від Посольства Республіки Індія, – поділили та почали доставляти в усі області країни.

Зараз на Закарпатті наявні 38 флаконів дифтерійного антитоксину. В регіонах вже існує запас сироватки, яку отримали від ВООЗ у серпні 2019 року.

Дифтерійний антитоксин застосовується лише для лікування дифтерії. Тільки лікар може визначити кількість доз та доцільність введення сироватки в тому чи іншому випадку.

Дифтерія є гострим інфекційним захворюванням, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Вона може спричинити летальні наслідки. Найкращим захистом від дифтерії є вакцинація.

В Україні є понад 5 млн доз вакцини від дифтерії, які розподілені між регіонами. У грудні планується доправити до регіонів ще 75 000 доз вакцини для профілактики дифтерії та правця адсорбованої (АДП), які вже прибули в Україну. Зробити безкоштовне щеплення можна, якщо звернутись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

У 1991-1998 роках країна потерпала від епідемії дифтерії, яку спричинив наднизький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді на дифтерію захворіли 20 000 людей, а також було 696 летальних випадків.

На цей час зафіксовано 23 випадки з встановленим діагнозом «дифтерія» станом на кінець листопада 2019 року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: