fbpx

П’ять ознак того, що у вас може розвитися діабет

Здоров'я 15:25, 29.06, 2021

«Тихий вбивця»

Цукровий діабет нерідко називають тихим убивцею. І все через те, що це підступне захворювання підкрадається непомітно. Людина часто і не підозрює про те, що хвороба вже запустила своє коріння, поки не прийде до лікаря з приводу загострення проблем із серцем або зором. Що раніше розпочнеться лікування цукрового діабету, то буде краще.

Діабету передує переддіабет, при якому в організмі вже відбуваються перші патологічні зміни. Гарна новина полягає в тому, що переддіабет — це оборотний стан. Його нескладно розпізнати та зупинити і тим самим запобігти серйозним наслідкам для здоров’я.

П’ять ознак того, що у вас може розвитися діабет 1

Сайт diabet.org є провідним фахівцем з надання інформації про діабет. На цьому інтернет-ресурсі ви знайдете багато корисної інформації про це небезпечне захворювання.

На що потрібно звернути увагу

Можна назвати щонайменше п’ять симптомів, на які слід обов’язково звернути увагу, оскільки вони можуть свідчити про розвиток діабету. Варто насторожитися, якщо:

  1. Ви відчуваєте безпричинну розбитість, млявість, слабкість.
  2. У вас часто виникає спрага.
  3. Ви маєте часті позиви до сечовипускання.
  4. Подряпини та ранки гояться довше звичайного.
  5. Погіршився зір.

Якщо ви помітили хоча б одну з ознак діабету, то варто записатися на прийом до ендокринолога. Лікар проведе діагностику цукрового діабету і почне лікування, якщо це буде потрібно. Фахівці рекомендують після 40 років регулярно здавати кров на цукор, тим більше, що робити це можна самостійно, в домашніх умовах. Також для діагностики переддіабету радять проходити глюкозотолерантний тест, що є перевіркою швидкості надходження глюкози в тканини.

Фактори ризику

Варто пам’ятати, що з розвитком діабету пов’язують такі фактори ризику:

  • вік старше 35 років;
  • надлишкова маса тіла, ожиріння;
  • низька фізична активність;
  • сімейний анамнез;
  • нездорове харчування;
  • стреси, куріння, погана екологія.

Важливість здорового способу життя та правильного харчування

Вчені раніше встановили, що люди середнього віку, хворі на діабет, можуть прожити на 9 років менше, ніж їх більш здорові однолітки. Головний секрет профілактики порушень метаболізму — це, звичайно, ведення здорового способу життя. Медики радять щодня робити не менше як 10 тисяч кроків (або 30–40 хвилин активності). Крім того, необхідно перейти на здорове харчування.

Вважається, що їсти треба 5–6 разів на добу невеликими порціями. До раціону корисно включати такі продукти: нежирне м’ясо, рибу, кисломолочні продукти, горіхи, злакові. Раціон, багатий на магній, знижує ризик виникнення діабету 2-го типу на 26%. Магній міститься в цільних злаках, спеціях, горіхах, бобах, какао, зелених листових овочах.

Особливо шкідливі так звані швидкі вуглеводи — цукор, випічка, морозиво, солодка газована вода.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: