fbpx

Рада ухвалила закон про страхові виплати медикам, які отримали інвалідність від COVID-19

Здоров'я 14:10, 02.06, 2021

Верховна Рада підтримала проєкт закону щодо забезпечення страховими виплатами медичних працівників, які постраждали від коронавірусної хвороби. Законопроєкт в цілому підтримали 337 народних депутатів.

Законом вносяться зміни до статті 39 “Про захист населення від інфекційних хвороб”, якими встановлюється, що держава забезпечує страхові виплати у встановлених законом розмірах медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я за умов встановлення групи інвалідності внаслідок захворювання коронавірусною хворобою (COVID-19), що пов’язане з виконанням професійних обов’язків.

Документ передбачає уточнення строку, за який може бути встановлена інвалідність внаслідок перенесеного захворювання для отримання страхових виплат. Згідно з чинним законодавством, медик може розраховувати на страхові виплати, якщо інвалідність внаслідок захворювання на COVID-19 встановлена протягом одного календарного року з дня захворювання.

Водночас бюджетний період становить один календарний рік, який розпочинається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Нині Фонд соціального страхування починає отримувати документи від медичних працівників, які під час виконання професійних обов’язків захворіли на коронавірусну хворобу у 2020 році, однак групу інвалідності таким працівникам встановлено лише у 2021 році.

У перехідних положеннях документа встановлюється, що страхові виплати також виплачуватимуться медикам державних і комунальних закладів охорони здоров’я, яким встановлено групу інвалідності внаслідок захворювання на COVID-19 до набрання чинності цим законом і які не отримали страхові виплати.

Нова норма поширюється на випадки, які сталися до набрання чинності цим законом та за якими не були отримані відповідні страхові виплати, інформує УНІАН.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: