fbpx

Способи лікування від наркотичної залежності

Здоров'я 11:08, 22.04, 2022

HA9Y_nyMMm4EjaemSwJQksJHrzF1LJQLZb8IwCMgxpXb9Hws1--Po8ggCGLoYmFSo7SsrppataOGD2DejYQOOZ0Q7PqUScJWJHimyKZNDbm-ltsq2xhkEbd2c_Jffj4e1CLiCeaK

Наркоманія є первинним, але водночас дуже небезпечним і серйозним захворюванням. Воно характеризується рецидивами, які виникають внаслідок вживання наркотичних речовин. Природа захворювання полягає в тому, що до складу тих наркотиків, які вживає людина, входять хімічні речовини, які викликають відчуття ейфорії та піднесення. Вони захоплюють можливістю втекти від реальності, хоча замість боротьби із проблемами передбачають тільки виникнення нових.

Наркозалежність має декілька ознак. Перша й найголовніша – людина відчуває непереборну тягу до вживання речовин, для цього достатньо однієї-двох доз. По-друге, неможливо позбутися бажання вживати наркотики, воно з кожним разом стає все сильнішим. А по-третє, зрештою тяга переважає над іншими й перетворюється на єдину мету життя. Тут знадобиться професійне лікування від наркозалежності:

Розробка схеми лікування як важливий момент

Фахівці вважають, що терапія повинна передбачати чітку схему й проходити за комплексною програмою. По-перше, треба провести детоксикацію, а саме – вивести з організму залежної людини усі шкідливі речовини. Це необхідно для відновлення нормальної роботи внутрішніх органів. Після цього починається реалізація програми реабілітації наркозалежних, а також підтримка й допомога для уникнення випадків рецидиву.

Є декілька найбільш поширених методів, які застосовуються найчастіше для конкретних пацієнтів у клініках. Наприклад, це застосування сеансів гіпнозу та шокової терапії, які передбачає метод Довженка. Інші обирають програму заміщення одного задоволення іншим, або комплексну терапію, засновану на використанні певних лікарських препаратів, зазвичай на рослинній основі. Усі ці методики дають певні результати.

Що таке програма «12 кроків»

Важливим завершальним етапом є програма реабілітації наркозалежних. Її було створено у 1953 році, і з того часу вона активно допомагає іншим. Різні клініки застосовують її для боротьби зі згубними звичками. Всі етапи програми несуть у собі конкретні ідеї. Ця програма складається з 12 кроків. Наприклад, перші п’ять:

  • визнання себе безсилим, таким, хто повністю втратив контроль над собою і захворюванням;
  • переконання, що лише вищі сили зможуть повернути здатність здорово думати;
  • усвідомлення моральної сторони себе та розуміння того, що життя потрібно довірити Богу;
  • розуміння справжньої сутності своїх помилок;
  • готовність до позбавлення від недоліків.

Лікування від наркозалежності завжди передбачає комплексний підхід.

Промо
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: