fbpx

Студенти ІФНМУ вимірювали тиск та рівень цукру всім охочим

Здоров'я 12:55, 15.11, 2023

Біля Івано-Франківського національного медичного університету 14 листопада всім охочим вимірювали тиск, перевіряли рівень цукру у крові й надавали лікарські консультації. Обстеження проводили безоплатно. Діагностували людей студенти коледжу, медуніверситету, за необхідності надавав консультацію ендокринолог.

Акція приурочена Дню боротьби з цукровим діабетом, що відзначають 14 листопада. Захід організувала кафедра ендокринології за сприяння і підтримки ректорату Івано-Франківського національного медичного університету, департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Поблизу медуніверситету студенти-медики перевіряли  рівень цукру в крові,  міряли тиск. Охочих було чимало. Підходили люди різного віку. Також студенти спілкувалися з перехожими та роздавали роз’яснювальні листівки про профілактику цукрового діабету та важливість виміру глюкози людям з факторами ризику на діабет.

Увесь процес визначення рівня глюкози в крові відбувається впродовж хвилини. Максимальний показник – 6 ммоль/л. Однак треба враховувати, коли людина їла. Тому вимірювати рівень цукру слід за дві години після їди. Якщо показник більше як 6,5 ммоль/л – слід звернутися до ендокринолога.

Як зазначила завідувачка кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник, рівень цукру важливо перевіряти усім, а не лише хворим на діабет. Таким чином можна спрацювати на випередження. На Івано-Франківщині приблизно 60 тисяч людей хворіють на цю недугу, з них сім тисяч — інсулінозалежні.

«Цю акцію проводимо, щоб поінформувати населення Івано-Франківська та привернути увагу до цієї проблеми. Людям дуже важливо знати про симптоми цукрового діабету, щоб виявити хворобу на ранніх стадіях. Тому що в світі це переважно цукровий діабет другого типу – майже 85%, а це – 462 млн, у нас в Україні близько 3 млн хворих на цукровий діабет, але дуже багато ще не виявлено, бо люди не звертаються, не обстежуються. Кожен 11-й житель планети хворіє цим недугом, тож доводиться говорити навіть не про епідемію, а про пандемією діабету. Діабет – це не хвороба, а спосіб життя. Свідомість – ось що головне при профілактиці і при лікуванні будь-яких хвороб. Досягнення медицини, засновані на постійному вивченні цього захворювання, дозволять хворим на цукровий діабет вести нормальне життя, повноцінно працювати і займатися спортом», – розповіла  професор Надія Скрипник.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: