fbpx

У Франківській ЦМКЛ нагадали, які профілактичні огляди потрібно проходити чоловікам 35-45 років

Суспільство 18:15, 20.09, 2023

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні, в консультативній поліклініці, проводять профілактичні огляди чоловіків у віці 35-45 років.

На сторінці ЦМКЛ у фейсбуці пояснили, які це огляди і для чого.

Вимірювання артеріального тиску:

У разі нетипового низького чи високого тиску раз на рік або частіше відвідуйте сімейного лікаря (якщо немає можливості виміряти тиск вдома, то зробіть це у найближчій аптеці).

Щитоподібна залоза:

Раз на рік відвідуйте ендокринолога (в т.ч. профілактика діабету ІІ типу з метою контролю рівня інсуліну та цукру в крові)

Захворювання зубів і ротової порожнини:

Раз на рік відвідуйте стоматолога (чистка зубів, огляд ясен).

Здоров’я очей:

Кожні два роки відвідуйте офтальмолога для перевірки зору та вимірювання очного тиску.

Серце:

Раз на рік відвідуйте кардіолога, щоб запобігти серцево-судинним захворюванням (інфаркт, інсульт тощо).

Шлунок:

Раз на рік відвідуйте гастроентеролога для діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту (стравоходу, шлунку, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та кишечника).

Статеве здоров’я:

Раз на рік відвідуйте уролога для запобігання ускладненням та захворюванням, що передаються статевим шляхом (найбільш поширеними є ВІЛ-інфекція, генітальний герпес, гепатит С, гепатит В, сифіліс, гонорея, хламідіоз, урогенітальний мікоплазмоз, трихомоніаз, кандидоз тощо).

Огляд простати:

Якщо у вашій родині траплялися випадки раку простати, здайте аналіз крові на рівень ПСА (показник раку простати) у 40 років, якщо ні, то можете відкласти це обстеження до 50 років.

Для уникнення появи запущених захворювань сечостатевої сфери та їх ускладнень кожному чоловікові, який досяг 40-річного віку, слід потурбуватися про власне чоловіче здоров’я. А для цього потрібно проходити щорічний профілактичний огляд у фахівця в оглядовому кабінеті.

Огляд шкіри:

Щомісяця перевіряйте, чи не з’явились на вашій шкірі нові родимки або новоутворення. Якщо щось виявили, то запишіться до сімейного лікаря.

Профілактичні щеплення:

Щороку робіть повторні щеплення (від правця, дифтерії, вітрянки, папіломавірусу людини, COVID-19, грипу тощо), за потреби зверніться до сімейного лікаря.

Легені:

Флюорографія раз на рік.

Перевірка на діабет:

Перевіряйте рівень цукру в крові принаймні раз на рік або частіше, якщо маєте нетипові результати аналізів. Обов’язково здайте аналіз на рівень гемоглобіну А1 с, який допоможе визначити середнє значення рівня цукру в крові за попередні три місяці.

Для запису на обстеження та консультації лікарів телефонувати у контакт-центр: +38 095 103 10 30 та +38 067 099 91 11

У Франківській ЦМКЛ нагадали, які профілактичні огляди потрібно проходити чоловікам 35-45 років 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: