fbpx

У Франківську за технологією 3D-друку розробили протез для військового, який втратив долоню

Здоров'я 14:50, 28.09, 2023

Медик та інженер 3D-друку, франківець Антон Шелест розробив протез для військового.

Це його перший досвід у сфері протезування. Раніше інженер працював над виготовленням навчальних муляжів для лікарів та медичної навігації, пише Суспільне.

У Франківську за технологією 3D-друку розробили протез для військового, який втратив долоню 1

Антон Шелест розробив зовнішній опорний протез для військовослужбовця, який проходить лікування та реабілітацію в Івано-Франківську. Над протезом чоловік працює разом із завідувачем кафедри травматології та ортопедії невідкладної військової хірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вадимом Сулимою.

“Ми зараз співпрацюємо з пацієнтом, в якого немає пів долоні. Є тільки один великий палець. Якраз учора ми були в лікарні й приміряли йому перший варіант протеза, чи все підходить. Це буде накладка на руку з механізмом, який дозволить військовому користуватися милицями чи ходунками, щоб проходити реабілітацію”, — пояснює Антон Шелест.

Він розповідає, що зацікавився використанням 3D-друку в хірургії у студентські роки. А у 2022 році разом із двома друзями-айтівцями створив 3D-ферму.

Наразі тут є 25 3D-принтерів, які працюють за різними технологіями. На устаткуванні друкують деталі інженерно-технічного спрямування, художні вироби, а також навчальні муляжі для лікарів та медичну навігацію.

На один зі своїх медичних винаходів інженери оформили авторське право, на інший — наразі розробляють. Одним із перших виробів, який створили Антон Шелест і Вадим Сулима, була 3D-модель для фіксації руки пацієнта. Її інженери розробили два роки тому.

Антон Шелест говорить, що мріє налагодити виготовлення медичних ендопротезів в західних областях України.

У Франківську за технологією 3D-друку розробили протез для військового, який втратив долоню 2

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: