fbpx

У Франківську запрацював перший в Україні мобільний пункт забору крові

Здоров'я 20:53, 09.11, 2022

В Івано-Франківську запрацював перший в Україні мобільний пункт забору крові. Тепер донори можуть здавати кров у пересувній станції. Про це розповіла медична директорка Прикарпатського обласного центру служби крові Ірина Федик.

Такий автомобіль центр служби крові отримав від клубів Ротарі зі США, Польщі та Львова. Його вартість — понад 6 млн грн, пише Суспільне.

Ірина Федик каже, після початку повномасштабної війни потреба у крові дуже зросла. Раніше забір крові робили тільки у лікарнях, а у пересувній станції цю процедуру можна виконати швидко та у будь-яких умовах.

“Це повністю новий автомобіль. У нас є віддалені гірські райони, де люди зазвичай не можуть прийти на одну локацію. Мобільний пункт забору крові не тільки дозволяє бути в одному місці, а й пересуватися. Для віддалених гірських районів це дуже гарний варіант”, — сказала Ірина Федик.

Мобільний пункт здачі крові оснащений усім необхідним: кріслами, лабораторією, холодильниками для зберігання матеріалу та генератором на випадок відсутності світла.

Тут працюють четверо фахівців. Одночасно вони можуть приймати по дві людини. Лікарка-трансфузіолог Тетяна Михайлюк каже, що донору потрібно лише взяти із собою документи та завчасно підготуватися до здачі крові.

“З таким автомобілем ми працюємо вперше. Але немає ніякого остраху, все відбувається так, як би могло бути в стінах нашого закладу. Людина, яка до нас приходить, мусить витратити на процедуру приблизно 20 хвилин. Оскільки ми мобільні, то можемо не відривати вас від робочого місця. Усе зроблено для того, щоб залучити до донорства якнайбільше людей. Збільшується потреба, і хочеться, щоб донорство стало стилем життя”, — говорить Тетяна Михайлюк.

9 листопада у середмісті Івано-Франківська, у мобільному пункті, донори вперше здавали кров. Усього протягом дня в автомобілі можуть здати кров понад 30 людей. Також тут можна отримати інформацію про донацію, заповнити анкету та здати попередній аналіз крові.

“Я працюю у краєзнавчому музеї, що у міській ратуші. Сьогодні випала така нагода. Я ще вчора це запланувала, бо знала, що відбуватиметься така подія. Кожен з нас хоче долучитися до спільної перемоги. Бодай такою маленькою допомогою, але я теж долучаюся. Вважаю, що це надзвичайно важливо. Можливо, це стане першим кроком, щоб здавати кров постійно”, — сказала франківка Галина Беднарчик.

Вперше донором став й Мирослав Галюк.

“У дитинстві я хворів. Тоді казали, що не можна здавати кров. Але зараз, консультуючись з фахівцями, я знаю, що нема перешкоди. Я вирішив долучитися до такої події, чому б ні. Зараз триває війна, тому це повинні робити всі, хто має таку можливість”, — говорить Мирослав Галюк.

Медична директорка обласного центру служби крові Ірина Федик повідомила, що зараз формують графіки забору крові у містах та селах області. Медики планують щотижня приймати донорів в автомобілі.

Нагадаємо, аналогів такого мобільного пункту забору крові немає в Україні.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: