fbpx

У третьому кварталі лікарні Франківщини отримали від НСЗУ понад 33 млн грн за лікування COVID-19

Здоров'я 15:04, 02.12, 2021

1159 пацієнтів з ковідом були госпіталізовані в Івано-Франківській області протягом липня-вересня 2021 року. З них 686 у легкому стані, 395 у середньому та 78 — у важкому. За їхнє лікування НСЗУ заплатила більше як 33,3 млн грн 11 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 44 медичні команди.

Станом на сьогодні в області вже 22 лікарні мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам. Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:

  • огляд, тестування на COVID-19;
  • вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • вся діагностика та аналізи;
  • ліки та знеболення.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 147 800 осіб, з них двома дозами 97 005.

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Івано-Франківської області отримали 8,7 млн грн.

Для того щоб щепитися від COVID-19, не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте пункти щеплення на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: