fbpx

Усім постковідним хворим потрібна спеціальна реабілітація, - лікар ЦМКЛ Михайло Кобзей

Здоров'я 14:50, 30.03, 2021

Реабілітації після перенесеного коронавірусу найбільше потребують пацієнти із середнім або важким перебігом COVID-19.

Відновлювальну терапію розпочинають уже в перші дні госпіталізації важкохворих, кажуть реабілітологи Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні.

Про програму реабілітації ковідних та постковідних хворих, а також настільки важлива психологічна допомога пацієнтам з COVID-19 розповів лікар фізичної та реабілітаційної медицини ЦМКЛ Михайло Кобзей.

За його словами, усім постковідним хворим потрібна спеціальна реабілітація. Для цього у ЦМКЛ створена мультидисциплінарна команда медиків. У ній задіяні лікар реабілітаційної медицини, ерготерапевт, фізіотерапевт, їхні помічники, а також психолог і логопед.

“Наші спеціалісти приходять до хворих, які знаходяться в реанімаційних відділеннях та в терапевтичних відділах, і надають допомогу. Ми навчаємо хворих дихати, проводимо дихальну гімнастику, піднімаємо. Наші спеціалісти розробляють суглоби, роблять масаж”, – описує роботу команди реабілітолог.

Лікар пояснює, що важкі хворі з ковідом переживають страх, депресію, все це наслідки кисневого голодування головного мозку. Тому допомога психологів конче необхідна – хворим потрібна підтримка і мотивація до відновлення.

Також за рекомендаціями ВООЗ усі хворі, які перенесли ковід, потребують постстаціонарної реабілітації. Якої саме, залежить від залишкових симптомів.

“Якщо залишається кашель, потрібна дихальна гімнастика, – наголошує лікар. – Якщо є задуха, втома, коли хворий не може пройти 100-200 м, дихальну гімнастику поєднують із комплексом щоденної фізичної активності. Пацієнтам індивідуально підбирають комплекс вправ. Також рекомендуємо проводити контроль дихання – ця вправа має також і заспокійливий ефект”, – продемонстрував 402 Каналу Михайло Кобзей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: