fbpx

Ускладнення вагітності

Здоров'я 10:14, 22.04, 2022

Вагітність – це додаткове навантаження на організм, який не завжди з нею адекватно справляється. У деяких випадках виникають ускладнення вагітності.

Токсикози

Ранній токсикоз

Токсикози ранні виникають на початку вагітності. Вони обумовлені гормональними змінами. Ознаки знайомі всім, найчастіше це ранкова (іноді, навпаки, вечірня чи не прив’язана до часу доби) нудота, яка може сягати блювоти.

EYmsxu5O69cDZiT9da2Wh0zIdxgEgxZ8dg6QYTbOWev_9wrKQlzCN72dQAX_5fzxrHSv1Ihrkr6wI9dajqi4eBPRYPRKtPoQ1oT_p3hgm2131NsSgWvbC9TenvwuKg

Інші симптоми: нестерпність деяких запахів, харчові перверсії, лабільність настрою, сонливість. Такий стан швидше норма, ніж патологія, медичного втручання не потребує, проходить самостійно максимум після 13 тижнів. Лікування потрібне, якщо нудота й блювання набувають виснажливого характеру, спричиняють відсутність апетиту, зневоднення та втрату ваги.

Гестоз

Пізній токсикоз називається гестозом. Він виникає в другій половині вагітності, є набагато рідшим і водночас набагато небезпечнішим. Початок гестозу характеризується набряклістю і збільшенням ваги, викликаним затримкою води. При погіршенні стану підвищується артеріальний тиск, в сечі з’являється білок. Це стадія прееклампсії. У цьому стані порушується обмін речовин, погіршується кровообіг, що негативно впливає на плід та самопочуття матері. Але найнебезпечніше те, що прееклампсія будь-якої миті може призвести до еклампсії, що проявляється насамперед судомами. Еклампсія загрожує життю як жінки, так і плоду.

Профілактика прееклампсії – одне із завдань акушерського спостереження за вагітністю. Щоб не пропустити її, вагітним потрібно контролювати артеріальний тиск та вагу, регулярно здавати аналізи сечі.

Детально про спостереження за вагітністю за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/nablyudenie-beremennosti/

Позаматкова вагітність

Запліднення яйцеклітини відбувається у фалопієвій трубі, тоді ембріон спускається в порожнину матки та імплантується у її стінку. Так відбувається у нормі. Іноді ембріон прикріплюється до труби або в іншому місці поза маткою і там починає свій розвиток. Це позаматкова вагітність. Вона не має шансів на здорове завершення, загрожує розривом труби та масованою кровотечею. Лікування хірургічне, пошкоджену фалопієву трубу видаляють.

Мимовільне переривання вагітності

Вагітність може перерватися з вигнанням плода (викидень, передчасні пологи) або без нього (вагітність, що не розвивається або завмерла). Про викидень говорять, коли вагітність перервалася терміном до 22 тижнів. Найчастіше це трапляється терміном 5-12 тижнів. Симптоми: кров’яні виділення, щемливі або переймоподібні болі внизу живота.

eKIC9sh57urRdGVP7UJFNMRnHF_6iJ1dJePPypphLNKS8ZIeNis8vTSxCZd15y1q09FNDoEkGAjHsh7UCtbRs802Sn9F4tda3PE4MQ91tuCGOi0KYFRnDb1nAIsUTg

Симптоми завмерлої вагітності схожі, але бувають стертими, а іноді й зовсім відсутні. У таких випадках патологію виявляє лікар – розміри плода не відповідають терміну, відсутнє серцебиття.

Причиною викидня та завмерлої вагітності є внутрішньоутробна (антенатальна) загибель плода.

Передчасні пологи

Передчасні пологи – ті, що відбуваються терміном до 37 тижнів. Після 37 тижнів плід вважається доношеним. Передчасні пологи вкрай небезпечні для обох, але у разі своєчасного надання допомоги мають шанс завершитися народженням здорової дитини.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: