fbpx

В Одесі погіршується ситуація із цукровим діабетом

Здоров'я 11:52, 04.09, 2020

З кожним роком кількість пацієнтів зростає, а рівень фінансування залишається на низькому рівні. За державною програмою люди отримують безкоштовно тільки інсулін, немає в місті і відповідного інформування людей про поведінку під час нападу у хворого.

Про це повідомляють новини Одеси.

Батьки дітей з цукровим діабетом розповідають, що в шкільних їдальнях зазвичай не вказано кількість калорій, білків, жирів і вуглеводів, які учні вживають на сніданок або обід. А це може призвести до погіршення самопочуття дитини. Тому матері просто чергують в школах, щоб надати допомогу в разі нападу, адже більшість людей просто не знають, що робити в таких випадках.

«Якщо вийти на вулицю і спитати у людей, чи знають вони, що робити, якщо у людини діабет і йому стало погано, то 90% людей дадуть відповідь, що потрібен інсулін, хоча в більшості випадків це низький цукор і людина впадає в кому при низькому цукрі, а йому вколюють інсулін і його просто вбивають», – розповіла мати дитини з діабетом Анастасія.

В Одесі погіршується ситуація із цукровим діабетом 1

Волонтери кажуть, що за державною програмою люди отримують тільки інсулін, а от не менш необхідного «ГлюкаГену» немає. Хоча цей препарат входить в національний список ліків. До того ж ціна регулярних процедур б’є по кишені малозабезпечених сімей. Наприклад, звичайний моніторинг, який потрібно робити щотижня, коштує дві тисячі гривень. Але у більшості батьків таких грошей просто немає, кажуть волонтери. Виплати для дітей з обмеженими можливостями – 1760 гривень. Якщо мати-одиначка і не працює – ще менше.

«Як на 600 гривень мама, яка змушена оплачувати медицину для своєї дитини, харчування, комунальні послуги, як на ці гроші можна прожити? Це просто якась нереальна атмосфера, людина часто стикається з емоційними серйозними проблемами. Хотілося б, щоб наш департамент охорони здоров’я побачив цю проблему і відреагував на неї», – сказала адміністратор БФ «Добрий самарянин» Наталія Терехова.

За торішньою статистикою, в Одесі перебувало на обліку понад 37 тисяч пацієнтів з цукровим діабетом, у тому числі 260 дітей. Лікарі кажуть: з кожним роком ця кількість тільки зростає. Але в критичних випадках дуже допомагає програма «Здоров’я».

«Раптом чоловік приїхав з іншого міста, з якихось причин тут, поки він стане в реєстр, поки він почне отримувати інсулін за державною програмою, проходить якийсь час, а інсулін потрібен тут і зараз. От саме ця програма дозволяє перерозподілити гроші», – зазначив директор дитячої поліклініки №6 Сергій Горіщак.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: