fbpx

Від народження: в басейні Франківської лікарні реабілітують дітей

Здоров'я 20:45, 26.09, 2023

В Івано-Франківській міській дитячій клінічній лікарні у відділенні реабілітації та відновного лікування оновили басейн. Тепер він – частина комплексу реабілітації для діток з патологіями або порушенням опорно-рухового апарату.

«В нас можуть проходити реабілітацію дітки від народження до 18 років. Тут можуть реабілітацію проходити дітки з такими патологіями: з ДЦП, сколіотичними поставами, якимись ортопедичними порушеннями. Вони звертаються до наших спеціалістів, вони їх оглядають, встановлюють діагноз, якщо потрібно якась діагностика, вони призначають і назначають реабілітацію», – розповідає заввідділу реабілітації та відновного лікування Міської дитячої клінічної лікарні Ірина Мига.

«Це оздоровлення, зміцнення м’язів, дітям деяким дуже подобається плавання. Я даю вправи на зміцнення м’язів рук, м’язів ніг. Буває, що виконують тільки там руки, тобто працюють тільки руки, десь працюють тільки ноги, буває, що підключаємо як і руки, так і ноги, тобто все робимо поступово», – розповідає інструкторка з лікувальної фізкультури Міської дитячої клінічної лікарні Катерина Коноваленко.

Плавання у басейні виключно лікувальне. Вправи розроблені інструкторами, буквально кілька курсів комплексних заходів: масажів, лікувальної фізкультури, плавання та іншого – дають хороші результати у відновленні. Потрапити на таке лікування може будь-яка дитина від народження і до 18 років за направленням вузьких спеціалістів: лікаря-невролога, травматолога чи ортопеда.

«Перш ніж потрапити до нас на лікувальне плавання, має дитину оглянути або лікар-невролог, або лікар-ортопед, який вважатиме за потрібне скерувати дитину на реабілітацію, а вже лікар-реабілітолог, фізично-медична реабілітація скерує дитину на лікувальне плавання. Для того щоби потрапити в басейн, треба пройти кілька необхідних обстежень, тобто дитина має мати дозвіл для лікувального плавання, її оглядає лікар-педіатр, лікар-дерматолог, робиться зішкріб на яйця глист, якщо все гаразд, дитина може відвідувати плавання», – повідомила директорка міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.

Відділення реабілітації та відновного лікування – нове відділення у лікарні, законтрактоване з НСЗУ за двома пакетами: реабілітація дітей до трьох років та лікування дітей старшого віку – від 3 од 18 років. Це означає, що послуги мають надавати безкоштовно.

Франківці, однак, зазначають, що послуги басейну платні, хоч і з направленнями та по програмі реабілітації. Процедура плавання – 250 грн/45 хв.

Від народження: в басейні Франківської лікарні реабілітують дітей 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: