fbpx

Відеогастроскопія шлунка в другій половині дня — як це можливо?

Здоров'я 19:25, 15.11, 2022
НА ФОТО: Сергій Диб'як — лікар ендоскопіст ЛДЦ «Мед-Атлант»

Всі знають, що відеогастроскопію шлунка варто робити зранку. Однак часто ми маємо такий графік життя, що важко приділити саме ранішній час на діагностику. В таких випадках можна пройти це обстеження в другій половині дня і при цьому зранку поснідати.

Як це можливо? Головне – правильна і нескладна підготовка. Пояснює Сергій Диб’як, лікар-ендоскопіст лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант».

В першу чергу нагадаємо, що відеогастроскопія — це ендоскопічне обстеження стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, а також виконання лікувальних чи діагностичних маніпуляцій в даних органах. Може проводитись в медикаментозному сні, щоб повністю уникнути навіть мінімальних неприємних снів від ковтання зонду. Пацієнт засинає суто на час проведення процедури. Це настільки зручно і безпечно, що все більше людей обирає цю опцію.

Відеогастроскопія в другій половині дня — яка підготовка?

Якщо ви записались на відеогастросокопію в другій половині дня, то підготовку починаєте за день до обстеження, а саме, їжа і, особливо вечеря, має бути легка. Уникайте смажених продуктів, фаст-фуду, продуктів, що сприяють газоутворенню, не вживайте алкоголь і солодкі газовані напої. Тобто максимально здорова і корисна їжа.

В день проведення обстеження можна легкий сніданок. Важливо розрахувати час сніданку так, щоб до обстеження було ще щонайменше 6 годин. Якщо ви записались на відеогастроскопію на 14:00, то вже поснідати треба до 08:00. Пити воду, зелений або трав’яний чай також можна, просто між вживанням цих напоїв і обстеженням має бути не менше як 3 години.

Відеогастроскопія у Мед-атлант

Як можна поснідати в день проведення гастроскопії?

Важливо вибрати продукти, які не подразнюють слизові, не провокують посилене виділення шлункового соку і не сприяють посиленому газоутворенню.

Як лікар-ендоскопіст рекомендую:

  • крупи без великої кількості неперетравлюваних частинок і твердих оболонок — гречана, манна, пластівці вівсяні, рис;
  • овочі — картопля, морква, гарбуз, кабачки, огірки;
  • молочні продукти — сир, сметана і вершки з низьким вмістом жиру;
  • яйця перепелині або курячі;
  • біле м’ясо.

Пам’ятайте, що ці рекомендації щодо сніданку важливі, коли відеогастроскопію проводимо в другій половині дня. Знайте про цю можливість і плануйте турботу про своє здоров’я так, щоб вам було комфортно.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант» в Івано-Франківську:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: