fbpx

Як вибрати сонцезахисний крем

Здоров'я 19:41, 17.05, 2022

Кілька століть тому в моді була бліда, недоторкана променями сонця шкіра. Вона вважалася свідченням знатного походження та ознакою того, що її власнику не доводиться проводити час за роботою просто неба. Потім, як це часто буває, мода змінилася, і на зміну аристократичній блідості прийшла шоколадна засмага. Довгий час люди безтурботно підставляли свої тіла сонцю, мало переймаючись покупкою захисних кремів в аптеці. Розплатою за цю легковажність стали численні випадки серйозних захворювань, інтенсивне фотостаріння шкіри та багато інших негативних наслідків. Тому тепер навіть найбільші шанувальники засмаги контролюють час свого перебування на сонці та активно користуються сонцезахисними кремами.

C7DDzTO2ZBb8Qg-GWn3fHOeF9GwntkiSz7XQh3bGSB40xt0EmfexwIbF_KxNZL4epGyPJtt23li0_Q-JKbmi2L2NDOEUagSZaePsgmHy44bxAElcxIEerboWD1yGofWE7aZuNLrqW5bhiZgnFQ

Чому шкірі необхідний SPF-захист

Прямі сонячні промені, особливо активні в спекотні літні дні, мають на шкіру інтенсивний вплив. Вони активізують вироблення мелатоніну, який відповідає за привабливий бронзовий відтінок. На жаль, крім потемніння шкіри, тривалі сеанси засмаги загрожують цілим рядом негативних наслідків:

  1. Ультрафіолет негативно впливає на глибокі шари дерми, спричиняючи зневоднення на клітинному рівні. Через це шкіра швидко старіє, втрачає пружність та тонус, покривається сіткою зморшок.
  2. Інфрачервоний спектр сонячного випромінювання викликає термічний опік, після якого шкірі потрібен тривалий період відновлення.

Крім того, засмага далеко не завжди буває рівною і красивою. Під дією сонця у багатьох людей проявляються пігментні плями, які залишаються на шкірі протягом багатьох тижнів.

Як вибрати та використовувати сонцезахисний крем

Сонцезахисна косметика, яку можна замовити на сайті https://apteka-ds.com.ua/, буває кількох видів. Одні креми покликані захищати від почервоніння, появи пігментних плям та опіків, інші нейтралізують дію ультрафіолетових променів на глибокі шари дерми. Дізнатися про те, який саме ефект має той чи інший засіб, можна з інформації на упаковці. Багато хто не користується сонцезахисною косметикою через побоювання, що вона завадить гарній засмазі. Але ця думка помилкова: креми нейтралізують тільки шкідливий вплив сонця, але практично не перешкоджають синтезу мелатоніну.

При використанні косметики з SPF-фактором слід дотримуватись таких правил:

  1. Наносити засіб необхідно за 15 хвилин до сонячних ванн, оскільки активації захисних компонентів потрібен деякий час.
  2. Розподіляти крем потрібно рівномірним щільним шаром, не пропускаючи жодної ділянки шкіри.
  3. Засоби, що випускаються у вигляді спреїв, не слід розбризкувати прямо на лице, тому що косметика може потрапити в очі.
  4. Через кожні 2 години косметику необхідно наносити повторно, щоб захист залишався максимальним.

Важливо пам’ятати, що жоден засіб не здатний забезпечити 100% захисту від усіх негативних факторів. Найкращим способом уникнути небажаних наслідків засмаги все ж таки залишається контроль часу перебування під сонцем. Лікарі рекомендують приймати сонячні ванни вранці та ввечері – у ті періоди, коли ультрафіолетове випромінювання є найменш інтенсивним.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: