fbpx

Які аналізи треба здавати щороку і де це краще робити?

Здоров'я 14:54, 14.07, 2022

Без аналізів, які проводяться в медичних лабораторіях, у багатьох випадках неможливо ані правильно поставити діагноз, ані призначити найефективніше лікування, ані відстежити розвиток побічних ефектів. А багато серйозних, навіть смертельних захворювань за допомогою лабораторних досліджень біоматеріалу можна визначити на ранній стадії і вчасно вжити заходів для зупинки патологічного процесу.

Нещодавно відомий український портал DSNews звернувся до теми важливості лабораторних досліджень у сучасній медичній практиці. Дійсно, лише за результатами аналізів кожного пацієнта лікар зможе поставити гарантовано достовірний діагноз, а також призначити найбільш підхожі лікарські засоби та проконтролювати розвиток прихованих побічних ефектів.

Але своєчасна здача аналізів важлива не лише за наявності вже відомих захворювань. Деякі лабораторні дослідження мають проводитися регулярно.

Які аналізи здаються щороку?

Лікарі наполегливо рекомендують навіть за відсутності тривожних симптомів щороку здавати:

  • Загальний аналіз крові (ОАК). За його допомогою можна виявити анемію, приховані запальні та гнійні процеси, а також аутоімунні патології і навіть розвиток злоякісних новоутворень та гепатит (за ШОЕ – швидкість осідання еритроцитів). ОАК також є важливим для підбору деяких лікарських препаратів, оскільки дозволяє уникнути багатьох побічних ризиків.
  • Біохімічний аналіз крові (БАК, «біохімія крові»). Він покаже рівень загального холестерину, дасть інформацію про роботу печінки, нирок, жовчного міхура, виявить ранню стадію серцево-судинних хвороб, порушення обміну речовин тощо.
  • Загальний аналіз сечі (ЗАС). За результатами цього дослідження можна зробити первинні висновки про загальний стан сечостатевої системи, запалення в ній, ризик розвитку циститів, уретритів та ін. Ацетон у сечі може вказувати на цукровий діабет.
  • Аналізи на гормони щитовидної залози (ЩЗ). Гормони, вироблені «щитовидкою», безпосередньо впливають абсолютно на всі обмінні процеси. Цей аналіз допоможе не тільки виявити хвороби самої ЩЗ, але й продіагностувати багато інших ендокринних порушень. Особливо важливо регулярно перевіряти гормони ЩЗ людям, які живуть в умовах дефіциту йоду в природному середовищі.
  • Аналіз на глікований гемоглобін. Більш інформативний аналіз, ніж просто глюкоза (цукор) у крові. Допомагає виявити цукровий діабет на ранній стадії та є особливо важливим для людей із зайвою вагою.

Де можна швидко зробити аналізи та отримати точний результат?

У ХХI ст. більшість українців для здачі аналізів частіше користуються послугами приватних лабораторій, ніж державних поліклінік. Пов’язано це з багатьма чинниками. Лабораторії районних поліклінік виконують не весь спектр аналізів, особливо складних і рідкісних. Крім того, можуть виникати проблеми з отриманням направлення на аналізи від лікаря, довгим стоянням у чергах тощо.

В Україні працюють кілька приватних лабораторних мереж, які мають офіційну державну ліцензію на проведення досліджень. Одна з них – всеукраїнська багатопрофільна клініко-діагностична лабораторія МедЛаб, яка веде свою діяльність з 1998 року.

Відділення МедЛабу працюють у більшості населених пунктів України, проводячи понад 1500 різних лабораторних досліджень, включаючи найскладніші (онкологічні, генетичні, гормональні, перинатальний скринінг та ін.).

Лабораторні послуги виконуються за стандартом ISO 9001:2008 – це гарантія отримання пацієнтом високоточних результатів досліджень. Здати аналізи можна навіть не виходячи з дому – для цього МедЛаб надає послугу виклику додому досвідченої медсестри.

Лабораторія продовжує працювати і у воєнний час, відкриваючи нові відділення та не підвищуючи розцінки на аналізи. Результати приходять пацієнтові в Особистий кабінет на сайті, а також на електронну пошту.

Дбайте про своє здоров’я! Контролюйте стан організму за допомогою сучасних медичних технологій і пам’ятайте, що вчасно розпочате лікування завжди підвищує шанс повністю перемогти хворобу.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: