fbpx

За ніч вивезли пацієнтів: у Верховині під COVID-хворих перепрофілювали пологове і дитяче відділення

Здоров'я 18:41, 26.02, 2021

Без пологового та дитячого відділення залишилися десятки тисяч мешканців Верховинського району Прикарпаття. Замість породіль та малюків туди нині ушпиталюють коронавірусних хворих.

Перепрофілювати ці відділення довелося через спалах недуги в регіоні. Тепер тим, хто збереться народжувати, доведеться до найближчого пологового долати пів сотні кілометрів бездоріжжям, йдеться в сюжеті “Вікон” на СТБ.

Наталія Маланчук, жителька села Ходак, розповідає, як народжувала другого сина кілька років тому. Дитина мала з’явитися на світ у пологовому відділенні Верховинської лікарні. Вона найближча до її гірського села та єдина в районі. Тоді жінка просто не встигла доїхати.

“До роддому добиралася, то народила по дорозі у машині нашого сусіда. Чоловік мій приймав роди”, – згадує Наталія.

А нині їхати вже нікуди, бо пологове та дитяче відділення взагалі закрили, точніше переробили на ковідні. Поміж 60 ліжок – 24 вже зайняті.

Відділення перепрофілювали буквально за ніч – пацієнтів вивезли, а медперсонал поставили перед фактом: або працюєте з хворими на COVID, або звільняєтесь.

“Ми спиталися, що буде з тими, хто не згідний переходити у ковідний відділ. Наш головний лікар сказав писати заяву на звільнення – він такі заяви дуже любить підписувати”, – розповіла Наталія Шуфлетюк, медсестра дитячого відділення.

Відтепер породіль з Верховинського району треба везти до Косівської райлікарні, а це 50 кілометрів бездоріжжям.

Люди кажуть, що і так потерпали від недостатнього медичного обслуговування, бо амбулаторії в межах реформи позачинялись, сімейний лікар у віддалені села не приїжджає, а фельдшер пішки приходить лише раз на тиждень. А тепер, коли у райлікарні два відділення з шести перепрофілювали під COVID-хворих, верховинцям терпець урвався. Вони пішли до депутатів селищної ради, аби ті повернули громаді відділення.

Селищний голова Верховини Василь Мицканюк повідомив, що створена робоча група, яка буде вивчати ситуацію, аби і відділення зберегти, і забезпечити додаткові місця для хворих з коронавірусом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: