fbpx

Забаганки зірок чи необхідність: кому потрібна пластика живота?

Здоров'я 19:14, 30.01, 2023
НА ФОТО: Андрій Петраш — пластичний хірург ЛДЦ «Мед-Атлант»

Найчастіше до пластики живота вдаються з естетичною метою, однак ця хірургія тільки частково пов’язана зі схудненням. Операція, що може тривати від трьох до шести годин, має на меті усунення фізіологічних змін, які викликають погане самопочуття.

Про особливості пластики живота, покази до хірургічного втручання, застереження та реабілітацію розповідає Андрій Петраш, пластичний хірург клініки «Мед-Атлант».

Абдомінопластика або пластика живота – це пластична операція для корекції форми і розмірів живота, відновлення передньої черевної стінки. Операцію ще називають «підтяжкою живота». В процесі хірург працює зі шкірою, жировою тканиною, м’язами та фасціями – сполучною тканиною.

Кому показана абдомінопластика?

Абдомінопластика показана пацієнтам, у яких є потреба в корекції розтягненої передньої черевної стінки. Зазвичай це жінки після вагітності і пологів, у яких був великий плід чи багатоводдя, які виношували двійню чи трійню.

«Втрата естетики черевної стінки досить поширена. Часто буває у тендітних жінок невисокого зросту і невеликої ваги після кількох пологів», – зазначає лікар.

Пластику живота рекомендують пацієнтам, які мають деформацію шкіри передньої черевної стінки. У яких є множинні розтяжки – стрії. У випадку нависання так званого «шкірного фартуха», що буває, наприклад, після різкого схуднення на понад 7-10 кг. Такі патології можуть бути як у жінок, так і в чоловіків.

Операція потрібна пацієнтам із діастазом прямих м’язів живота. Діастаз – це розходження м’язових волокон. У цьому випадку також виявляється розтягнутою біла лінія живота — структура зі з’єднувальної тканини (сухожилля), по боках якої розміщені прямі м’язи черевної стінки.

При діастазі округлюється живіт, поглиблюється прогин в поперековій ділянці. Черевна стінка просідає, всі органи дещо опускаються. Відбувається надлишкове навантаження на м’язи поперека, і це провокує так звані тазово-абдомінальні болі. З часом відбувається подальше опущення органів і виникають супутні проблеми.

«У цьому випадку корекція є функціональною процедурою, в процесі якої відновлюється м’язовий корсет», – акцентує Андрій Петраш.

Чи можна усунути діастаз з допомогою фізичних вправ?

Діастаз не корегується фізичними вправами. М’язи можна привести в тонус, збільшити в об’ємі, але повернути їхню щільність неможливо.

«Головним показом для абдомінопластики є дискомфорт для пацієнта – фізичний та естетичний дискомфорт, бажання усунути провисання шкіри та м’язів живота», – підсумовує Андрій Петраш.

Чи є протипоказання до абдомінопластики?

Протипоказаннями до пластики живота є важкі хронічні хвороби, як-от серцева та ниркова недостатність. А також захворювання, при яких не можна застосовувати загальний наркоз.

Локальні протипоказання – запальні захворювання шкіри тощо.

При гормональних порушеннях, що призводять до патологічного відкладання жиру в області черевної стінки або різкого схуднення, необхідне додаткове медичне обстеження для з’ясування причин та зваженого прийняття рішення про операцію.

Після пологів абдомінопластику можна робити не раніше ніж через рік, слід дати час організму на природне відновлення. 

Як проводиться операція?

Абдомінопластика часто виконується комплексно. В процесі операції проводять ліпосакцію талії, боків, спини, прибирають надлишок жиру з передньої черевної стінки. Після чого видаляють надлишки шкіри чи роблять підтяжку шкіри живота.

Для ліпосакції використовують новітнє обладнання – вібраційний ліпосактор, який дає можливість якісно і найменш травматично проводити втручання.

Більшість операцій із пластики живота поєднується з корекцією діастазу. При діастазі відбувається розходження м’язів на відстань понад 27 мм на рівні пупка або понад 22 мм на рівні 3 см над пупком. Під час операції зашивають діастаз та переносять пупок, якщо це необхідно.

Комусь відмовляють у пластиці живота? 

«Не всі підпадають під класичну схему протоколу операції», – каже пластичний хірург.

Андрій Петраш наголошує, що пластика живота – операція не для схуднення.

«Часто пацієнти плутають і приходять за абдомінопластикою, не розуміючи, що це кінцевий етап процесу зменшення ваги. Минулого тижня в клініку звернулася пацієнтка зі 180 кг. Ледве дійшла, тому що при такій вазі дуже важко ходити. Наполягала: зробіть мені абдомінопластику – і я піду у спортзал. Ми відмовили – так це не працює. У цьому випадку потрібна комплексна робота – передовсім дієтолога та баріатричного хірурга. При абдомінопластиці йде мова тільки про корекцію контурів тіла. Тоді як хірургія схуднення – це баріатрична хірургія, де працюють передусім зі зменшенням об’єму шлунка», – розтлумачує лікар.

Найкращі результати при пластиці живота у пацієнтів з вагою до 80-90 кг.

«Радію, коли операція стає стимулом для пацієнтів працювати над собою – переглянути раціон, додати регулярну фізичну активність, – ділиться лікар. – Під час операції ми забираємо до 10 кг, це досить мало. Тішить, коли жінки приходять на контрольний огляд через пів року, а їх важко упізнати – скинули ще кілька десятків кілограмів. Відтак маємо прекрасний результат абдмінопластики».

Пластика живота в Івано-Франківську - абдомінопластика
Андрій Петраш — пластичний хірург ЛДЦ «Мед-Атлант»

Наскільки помітні рубці після абдомінопластики?

Абдомінопластика передбачає рубці. Коли прибирають зайву шкіру, шкіру з розтяжками, то формують горизонтальний рубець під лінією бікіні. В купальнику він буде непомітним.

Іноді є невеличкий шов навколо пупка. З часом він блідне і помітити його може тільки пластичний хірург.

Яким є відновлення після операції?

Реабілітація після абдомінопластики тривала – до шести місяців.

Короткий післяопераційний період у стаціонарі – зазвичай два дні, на які встановлені дренажі. Потім пацієнта відпускають додому. Наступний огляд у лікаря через 12 днів – знімають шви. Контроль – через місяць. До цього часу стухають набряки, зменшуються об’єми. Однак пацієнти все ще мають постійно носити компресійний бандаж, який фізично притискає шкіру до м’язів черевного преса, щоби вона приросла.

Ще два контрольні огляди – через три місяці і пів року.

«Весь цей час я слідкую за набряковими симптомами, ущільненнями, рубцями. Рекомендую терапію для того, щоби рубець став максимально непомітним. На фініші маємо тоненьку смужку кольору шкіри», – каже Андрій Петраш.

Чи є фізичні обмеження у постопераційний період?

Після пластики живота є обмеження у фізичній активності. Наприклад, якщо зшивали м’язи черевного преса, то до двох місяців не можна качати прес.

Всі рекомендації даються на спеціальному бланку, додає він, проговорюються. «Це наша спільна робота з пацієнтами. Моя – і це тільки 50% – зробити операцію. Решта залежить від них», – зазначає пластичний хірург.

Що може зіпсувати результат абдомінопластики?

Недотримання рекомендацій може зіпсувати результат операції. «Перших сім днів я рекомендую жінкам ходити, як після кесарського розтину – у напівзігнутому стані. Щоби мінімізувати навантаження на черевну стінку», – наводить приклад Андрій Петраш.

Ускладнення абдомінопластики можуть виникнути через порушення правил носіння компресійної білизни. При пластиці живота хірург відшаровує велику ділянку шкіри, потім її натягує і зшиває. Відповідно, під шаром шкіри утворюються порожнини. Щоб не утворилась тканинна рідина, застосовують компресію.

Порушить скореговану форму живота та змінить контури тіла значне коливання ваги пацієнта. Як-от набір 10-20 кг.

Також вплине на результат вагітність жінки впродовж року-двох після зашивання діастазу та відновлення каркасності черевної стінки.  

Скільки коштує абдомінопластика в Івано-Франківську?

Під час консультації лікар визначає, яке втручання необхідне, – від цього залежить кошторис операції.

В клініці «Мед-Алант» ціна абдомінопластики – від 25 500 до 41 000 грн.

«Ціни помірні. Минув той час, коли пластична хірургія вважалася забаганкою зірок, – каже Андрій Петраш. – У нашій клініці оперуються пацієнти із західного регіону, з великих міст України – Києва, Дніпра, Харкова, Одеси. Чимало пацієнтів з-за кордону – приїздять з ціллю медичного туризму».

На консультацію з приводу пластики живота слід записатися через кол-центр клініки.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: